League of Legends

Padden ve Elysion, 1907 Fenerbahçe Espor’a transfer oldu

Flickr LoLespor

Şampiyonluk Ligi’nin en yeni ekiplerinden 1907 Fenerbahçe Espor, kadrosunu genişletmeye devam ediyor. Frozen ve Thaldrin gibi iddialı transferlerle şampiyon olmak istediğini gösteren ekip, nişancı pozisyonuna daha önce orta koridor oyuncusu olarak mücadele eden Elysion ve Padden’ı transfer etti. Takımın J1mmy ile yollarını ayıracağına dair dedikodular bulunsa da, resmi bir açıklama henüz bulunmuyor. Lige yükselen SuperMassive TNG’nin yerini satın alarak Şampiyonluk Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanan 1907 Fenerbahçe Espor, geniş bir kadro kurmak istiyor. Üst koridoruna SuperMassive’ten Thaldrin’i getiren ekip, orman-orta koridora ise Koreli oyuncular Reach ve Frozen’ı transfer etmişti. Geniş bir kadro kurma amacı ile destek rolüne JAPONE ve Un1tback’i transfer eden takım, nişancı pozisyonunda ise J1mmy ile anlaşmıştı. Takımdan henüz resmi bir açıklama gelmeden, Fenerbahçe’nin koçu Mositing, attığı tweet ile Elysion ve Padden’ın nişancı rolüne getirildiğini doğrulamış oldu.

Türkiye’deki League of Legends sahnesinin veteran isimlerinden birisi olan Elysion, daha önce TT, NR1 ve Atlas takımlarında orta koridor oyuncusu olarak oynamıştı. Oyuncunun bir süredir SoloQ’da nişancı oynadığı biliniyordu. Bununla beraber BPI ile profesyonel kariyerine başlayan, son olarak da Crew e-Sports Club’da forma giyen Padden da takımın nişancı pozisyonuna getirildi.

Baktığımızda Padden’in genç ve yetenekli oluşundan dolayı transfer edilmesi oldukça mantıklı gözükmesine rağmen Elysion transferi tamamıyla sürpriz oldu. Tecrübeli oyuncunun SoloQ performanslarına bakarak iyi bir orta koridor oyuncusundan iyi bir nişancıya dönüştüğünü söylemek mümkün. Öte yandan Fenerbahçe’nin geniş bir kadro kurması takıma her halükarda fayda sağlayacaktır. Bir rol için birden fazla oyuncunun rekabeti, oyuncuların performansını arttıracak ve bu artış takımın genel oyununa da yansıyacaktır. Nişancı pozisyonunda üç oyuncusu bulunan ekibin J1mmy ile yollarını ayıracağı da konuşulanlar arasında. Daha önceden takım menajeri Emre Aksoy, kadronun kalabalık olacağını belirtmişti. Hali hazırda 8 kişi olan 1907 Fenerbahçe Espor’un nasıl bir performans ortaya koyacağını hep beraber göreceğiz.

Güncelleme: 1907 Fenerbahçe Espor, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuru ile Elysion ve Padden transferini resmi olarak açıkladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.