League of Legends League of Legends Haberleri

Papara SuperMassive, Dumbledoge ile yolları ayırdı

VFŞL ekiplerinden Papara SuperMassive, deneyimli destek Dumbledoge ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Frozen ve Wolf’un ayrılışıyla sezon başında 5 Türk oyuncudan kurulu bir kadro yapılanmasına yönelen SUP, güçlü bir kadro kurdu. Armut, Stomaged, Bolulu, Zeitnot ve Dumbledoge, yerli olarak koridorlarının en iyileri arasında yer alıyordu. Henüz sezon başlamadan birçok taraftar Papara SuperMassive’in şampiyonluğunu ilan etmişti. İlk iki haftanın ardından bu düşünceler bir hayli değişti. Kötü gidişata dur demek isteyen ekip, destek pozisyonunda değişikliğe gitti ve Fastlegged’i as kadroya yükseltti. Bugün yapılan açıklamaya göre deneyimli destek Dumbledoge ile yollar karşılıklı anlaşılarak ayrıldı.

Son yılların en iyi yerli desteği olarak gösterilen Dumbledoge, daha önce Zeitnot ile birlikte oynamış ve başarılı sonuçlar almıştı. Bu ikili 2017 Kış Mevsimi’nde gayet iyi oyunlar ortaya koymuş ve şampiyonluk yaşamışlardı. MSI Elemeleri’ne gittiler ancak buradan herhangi bir başarı çıkmadı. Dumble son birkaç sezonda Beşiktaş Esports, Royal Bandits, Royal Youth ve Galatasaray Esports ile geçirmişti. SUP’a transferi, espor camiasında büyük heyecan yarattı.

SuperMassive ilk haftanın ardından akademi desteği Fastlegged ile oynamaya başladı ve galibiyetler arka arkaya geldi. Zeitnot geçtiğimiz günlerde verdiği maç sonu röportajında takım içi sorunlardan bahsetmişti. Sözünün geçmediği ve yaşanan bir sıkıntıda egoların devreye girdiğini belirtti. Tecrübeli nişancının kast ettiği ismin yüksek ihtimalle Dumbledoge olduğu düşünülüyordu.

Dumble bireysel olarak çok iyi bir oyuncu. Bakalım bu mevsim başka bir takımla anlaşacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir