Papara SuperMassive, Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Kadrosunudu Duyurdu League of Legends League of Legends Haberleri tr

Papara SuperMassive, Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Kadrosunu Duyurdu

Şampiyonluk ligi takımlarından Papara SuperMassive, Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 2023 kadrosunu duyurdu. Ekip önümüzdeki sezon üst koridorda Juuzou, ormanda Haru, orta koridorda Serin, alt koridorda Holyphoenix ve Mia beşlisiyle mücadele edecek.

Papara SuperMassive organizasyonu, 2023 Kış Mevsimi öncesinde merak edilen kadrosunu açıkladı. Ekip geçen sezon da SuperMassive’de mücadele eden üst koridor Barış “Juuzou” Karatop ile yola devam ederken 4 yeni transfer duyurdu.

Türk Yıldızlar

Ülkemizin yetiştirdiği en başarılı oyunculardan olan nişancı Anıl “HolyPhoenix” Işık ve orta koridor Tolga “Serin” Ölmez, 2021’i fastPay Wildcats çatısı altında geçirdi. Geride bıraktığımız 2 yılın en dominant takımı olan Wildcats, son 4 mevsimde yaşadığı 3 şampiyonluk ile adından söz ettirdi. Takım ülke içinde ki başarısına rağmen Avrupa’da aldığı başarısız sonuçlar ile eleştirilerin odağı konumunda bulunuyordu. Dünya Şampiyonası elemeleri sonra takımda ayrılık sinyalleri başlamış Serin ve Holy, attıkları tweetlerle SuperMassive transferi duyumlarını güçlendirmişti.

Kariyeri 2014’e dayanan Anıl “HolyPhoenix” Işık saymakla bitmeyecek şampiyonluk ve başarısının yanı sıra son zamanlarda üstlendiği takım liderliğiyle ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz sezonu Mevsim Şampiyonluğu’nun yanı sıra En Değerli Oyuncu Ödülü ile kapatan yıldız kariyerinde ilk defa Papara SuperMassive forması giyecek.

Tolga “Serin” Ölmez kariyerine 2019’da TEAM Aurora Akademi formasıyla başladı. Sonra da Wildcats’in yolunu tutan oyuncu ülkemizde orta koridorun en iyi isimleri arasına yükseldi. Geniş şampiyon havuzu ve geriye kolay düşmeyen tarzıyla 2023 model Papara SuperMassive’in tercihi oldu.

Papara SuperMassive için Yeni Koreliler

Kang “Haru” Min-seung kariyerine 2016’da Kore’de CJ Entus formasıyla başladı. 2017’de Samsung Galaxy’de efsane Ambition’un yedeği konumunda forma şansı buldu ve Dünya Şampiyonluğu yaşadı. Sonrasında Kore’nin çeşitli takımlarında 3 yıl geçiren oyuncu rotasına Kore dışına çevirdi. 1 sezon LLA’da forma giyen oyuncu sonrasında Hollanda’da NLC şampiyonluk yaşadı. Geçtiğimiz seneyi LEC’de Team Vitality formasıyla geçiren Haru, 2023 Kış Mevsimi’nde SUP’un ormancısı oldu.

Kariyerine 2017’de Japonya’da başlayan Choi “Mia” Sang-in geçtiğimiz 2022’yi TSM Akademi bünyesinde geçirdi. Ana takımda da oynama fırsatı elde eden Mia, 2023 yılı Kış Mevsimi’nde Holyphoenix ve SuperMassive’in desteği olacak.

Değişmeyen İsim Juuzou

Barış “Juuzou” Karatop, 2022’de olduğu gibi evinde kaldı. Espor kariyerine Üniversite Ligi’nde başlamıştı. Yıldızını henüz orada parlatan oyuncu sonrasında Dark Passage ve Beşiktaş Espor forması giymişti.

Ekip koç pozisyona Can “Tacocat” Gormezano ve Kaan “Rider” Hacıbaltalı ile anlaştı.

 

DAHA FAZLA LEAGUE OF LEGENDS HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir