League of Legends

Papara SuperMassive’in Worlds 2020 Ön Eleme rakiplerini tanıyalım

Papara SuperMassive, Türkiye Büyük Finali’nde galip gelerek ülkemizi League of Legends esporunun en prestijli sahnesi Worlds’te temsil etmeye hak kazandı.

Bu yıl ön eleme aşamasında Vietnamlı takımları ve Kore 3.sünü görmeyeceğiz. Gelin birlikte Papara SuperMassive’in play-in’deki 9 rakibini tanıyalım.

LPL | ÇİN #4 – LGD Gaming

 • 2015 LPL Yaz Mevsimi şampiyonu olan takım o günden beri başka hiçbir kayda değer başarı yakalayamadı.
 • Takım 2019 Yaz Mevsimi’ni 14., 2020 Bahar Mevsimi’ni 15. olarak bitirdikten sonra kadrosunda bir takım değişikliğe gitti ve 2020 Yaz Mevsimi’ni 4. olarak bitirdi.
 • LPL Bölgesel Elemeleri 2. turunda, 2018 Dünya Şampiyonu Invictus Gaming’i 3-1 yenerek Play-In’e katılmaya hak kazandılar.

Langx: RNG’de Uzi’nin son mevsiminde kadrodaydı. Bu mevsim LGD Gaming’e katıldı.

Peanut: SKT formasıyla G2’yu yenerek MSI 2017 şampiyonu oldu. Aynı yıl Worlds’te finalde SSG’ye 3-0 yenilip 2. oldu. SKT’den ayrıldıktan sonra Kingzone DragonX ve Gen.G takımlarında forma giydi. Bu yıl da LGD Gaming’e katıldı.

xiye: Uzun yıllar Team WE forması giyip MSI ve Worlds 4.lüğü yaşadı. Bu mevsim LGD Gaming’e katıldı ve 10 defa Maçın Adamı ödülü kazandı (ligde 3.).

Kramer: Daha önce Flash Wolves ve Afreeca Freecs’te oynayan Kramer, 2019 Bahar Mevsimi’nden beri takımın nişancısı.

Mark: Takımın en deneyimsiz oyuncusu, takıma bu mevsim katıldı.

LGD Gaming

 

LCS | KUZEY AMERİKA #3 – Team Liquid

 • Uzun süredir Kuzey Amerika espor sahnesinde bulunan Team Liquid 2018 Bahar Mevsimi’nden 2020 Bahar Mevsimi’ne kadar art arda 4 defa şampiyon olarak rekor kırdı.
 • 15-3’lük çok iyi bir performansla bu mevsimin lig aşamasını 1. olarak bitiren takım, play-off’larda TSM’e 3-2 yenilerek elendi.

Impact: Hem LCK hem de LCS’te şampiyonluk yaşamış tek oyuncu. En iyi tank ve takım savaşı oyuncularından biri olarak gösteriliyor. SKT takımıyla Sezon 3 Dünya Şampiyonluğu yaşadı. 2018’de C9’dan TL’e transfer olan oyuncu, o zamandan beri takımın üst koridoru. TL’in tüm şampiyonluklarında kadrodaydı.

Broxah: 2016’da Fnatic Academy’e katılan ve Nisqy ile beraber oynayan Broxah, sonradan as kadroya yükseldi ve 2019’a kadar Fnatic’in ormancısı oldu. Fnatic’te Worlds 2.liği dahi yaşayan oyuncu, 3 yılı geçkin süredir bulunduğu organizasyonu ve bölgeyi bırakıp bu yıl Team Liquid’e transfer oldu.

Jensen: 3.5 yıl boyunca C9 forması giyen Jensen, 2019’da TL’e transfer oldu. NA’de bulunduğu süre içerisinde hep Bjergsen’le karşılaştırıldı. Bu mevsimin 9. haftasında “Haftanın Oyuncusu” seçildi.

Tactical: Doublelift’in ayrılışından sonra bu mevsim TL Akademi takımından as takıma yükseltildi. “Yılın Çaylağı” seçildi.

CoreJJ: SSG formasıyla 2017 Dünya Şampiyonu. Bu mevsimin LCS MVP’si seçildi. 2019 Bahar Mevsimi’nde TL’e transfer oldu.

Team Liquid

 

LEC | AVRUPA #4 – MAD Lions

 • Daha önce Splyce olarak bilinen ve birçok tanınmış oyuncuya ev sahipliği yapan takım Worlds 2019’dan sonra MAD Lions olarak yeniden yapılandı.
 • LEC’deki ilk mevsimlerinde 3. olan takım, bu mevsimin lig aşamasını 2. olarak bitirdi ve play-off 3.turunda Rogue’a 3-0 yenilip elendiler.

Orome: 2019 Bahar Mevsimi’nde Splyce organizasyonuna katılan ve genelde akademi takımlarında oynayan Orome, takım yeniden yapılandığından beri takımın üst koridor oyuncusu oldu.

Shad0w: EU Masters 2019 Yaz Mevsimi’nde mousesports takımıyla 3./4. olduktan sonra MAD Lions’a katılan Shad0w, takımın ormancısı. 19 yaşındaki oyuncu, 16 yaşında profesyonel oyuncu olmak için okulu bıraktı.

Humanoid: Bir zamanlar Dark Passage’ta da oynayan Humanoid 2019 Bahar Mevsimi’nde Splyce’a transfer oldu. 2 mevsim Splyce’da mücadele eden oyuncu ilk defa Worlds’e de katıldı. Ardından organizasyon MAD Lions olarak değişse de orta koridorda yine Humanoid vardı.

Carzzy: Bir yıl boyunca BIG’de oynayıp ESL Meisterschaft Kış Mevsimi’ni şampiyon olarak bitirdikten sonra MAD Lions’a transfer oldu. 18 yaşındaki oyuncu, Challenger’a ilk defa 14 yaşındayken çıktı.

Kaiser: Daha önce Gistick adıyla bilinen oyuncu, kariyerine 2018’de mousesports’ta başladı. Bir süre Shad0w’la aynı kadroda da oynayan oyuncu ardından yine Shad0w’la birlikte MAD Lions’a transfer oldu.

MAD Lions

 

PCS | PASİFİK #2 – PSG Talon

 • 2020 Bahar Mevsimi’nde Talon Esports olarak, yeni kurulmuş bir lig olan PCS’e katılan takım, ligin ilk mevsiminde şampiyon oldu. Yaz Mevsimi için PSG ile sponsorluk anlaşması yapan ve PSG Talon olan takım, Yaz Mevsimi’ni de ikinci olarak kapattı.
 • Yarı finallerde Machi Esports’u 3-2 yenen takım finalde aynı takıma bu sefer 3-0 kaybetti.

Hanabi: Kariyerine Flash Wolves’da başlayıp Worlds ve MSI deneyimlerini yaşayan oyuncu 2020 Bahar Mevsimi’nde takıma katıldı.

River: Daha önce Baby adını kullanan oyuncu en son bir başka Play-In takımı V3 Esports’la LJL 2.liği yaşadı.

Tank: Daha önce Çin ve Kore liglerinde mücadele eden oyuncu bu mevsim PSG Talon’a katıldı.

Unified: 2 yıl boyunca bölgenin bilinen takımı Hong Kong Attitude’da mücadele etti. Bu yıl Talon Esports’a transfer oldu.

Kaiwing: Hong Kong Attitude’da bulunduğu süre içerisinde Unified’ın desteği olan Kaiwing, Unified ile birlikte bu yıl Talon Esports’a transfer oldu.

PSG Talon

 

CBLOL | BREZİLYA #1 – INTZ

 • Bu mevsim, 1.5 yıl aradan sonra 5. şampiyonluklarını alarak ligin en çok şampiyon olan takımı haline geldiler.
 • Aşina olduğumuz bir takım olan INTZ daha önce IWCI 2015 finalinde BJK’ye yenilmişlerdi.

Tay: Kariyerine orta koridor olarak başlayan Tay, kısa bir nişancılık deneyiminin de ardından yaklaşık 2 yıl boyunca PaiN Gaming’te ormancı olarak görev yaptı. 2018’de INTZ’e transfer olan oyuncu o zamandan beri takımın üst koridor oyuncusu.

Shini: Tecrübeli ormancı, 2017’den beri INTZ organizasyonu altında oynuyor (INTZ.GENESİS ve INTZ).

Envy: Bir ara Team Genesis’te Shini ve RedBert’le oynayan oyuncu, 2017’den beri takımın orta koridoru.

micaO: Organizasyonun en eski oyuncularından. 2019’da takıma tekrar geri transfer oldu. CBLOL’de 1000 skora ulaşan ilk oyuncu.

INTZ

 

LCL | RUSYA #1 – Unicorns of Love

 • Avrupa sahnesinde uzun süre boyunca yer alan takım 2019 Yaz Mevsimi’nde Bağımsız Devletler Topluluğu ligi LCL’e giriş yaptı ve kadrosunu baştan aşağı da yeniledi.
 • Bu, takımın 3. LCL şampiyonluğu (Lige giriş yaptıklarından beri hep şampiyonlar).
 • 2019 Yaz’ında LCL takımlarından Team Just’ın slot’unu alan UoL; 2019 Yaz Mevsimi’ni 12-2, 2020 Bahar Mevsimi’ni 13-1 ve 2020 Yaz Mevsimi’ni 14-0 gibi çok iyi skorlarla bitirdi.
 • Takım LCL’e giriş yaptığından beri kadrosunda sadece Nişancı pozisyonunda değişiklik yaptı.
 • Takımın şu anki kadrosu 2019 Bahar Mevsimi Vega Squadron kadrosu ile aynı.

BOSS: MSI 2019’da Vega Squadron kadrosunda 7. olduktan sonra AHaHaCiK ve Nomanz ile UoL’a transfer oldular.

Unicorns of Love

 

LJL | JAPONYA #1 – V3 Esports

 • 2018’den beri ligi ilk defa DetonatioN FocusMe’den başka bir takım kazandı.
 • Organizasyonun tarihindeki ilk şampiyonluğu.
 • Geçen mevsim de aynı kadroya sahip olan takım lig aşamasını 3. bitirdi, yarı finalde DetonatioN FM’e 3-1 yenildi. Bu mevsim ise lig aşamasını 1. bitirdiler ve finalde DetonatioN FM’i 3-2 yendiler.

Paz: Takımdaki en tecrübeli oyuncu. 2018 MSI, 2016 IWCQ’den tanıdığımız bir oyuncu.

Bugi: 2019’da Flash Wolves kadrosu altında oynayan ve MSI tecrübesi yaşayan oyuncu bu yıl V3 Esports’a katıldı.

Archer: Takımın çoğu üyesi gibi çaylak olan Archer, profesyonel oyunculuğa bu sene V3 Esports kadrosuyla başladı.

V3 Esports

 

LLA | LATİN AMERİKA #1 – Rainbow7

 • Takımın Rainbow7 olarak LLA’deki ilk şampiyonluğu.
 • Takımın yeniden yapılanmadan önceki adı Lyon Gaming’ti. 2013’ten 2017’ye kadar aktif olan Lyon Gaming bu süre zarfında bir sürü Kuzey Latin Amerika şampiyonluğu yaşadı ve bölgenin dominant takımı oldu.
 • Takım 2018 yılında Rainbow7 olarak yeniden yapılandı. Şu an o orijinal kadrodan kimse yok.
 • LLA’de bu mevsimi 3. sırada bitiren takım playoff’larda 4. takımı 3-2, 2. takımı 3-1 ve finalde de lig birincisini reverse sweep’le 3-2 yenerek Worlds’e katılmaya hak kazandı.
 • Takımdaki tüm oyuncuların ilk LLA şampiyonluğu.

Acce: Lig aşamasında 2 defa maç MVP’si seçildi. Latin Amerika’nın en iyi üst koridorları arasında gösteriliyor. Takımın en tecrübeli üyesi.

Josedeodo: Takımın play-off’larda oynadığı 3 karşılaşmada da “Serinin Oyuncusu” seçildi. “Mevsimin En Çok Gelişen Oyuncusu” seçildi. Takımın yıldız oyuncusu.

Aloned: 2 yıl Furious Gaming’te ve önceki mevsim CBLOL’da oynayan Aloned bu mevsim Rainbow7 ekibine katıldı.

Leza: Lig aşamasında maçlarda 4 defa MVP seçildi (ligde 2.). 2019 Açılış Mevsim’i MVP’si. Bu mevsim orta koridordan nişancı rolüne geçmiş.

Rainbow7

 

OPL | AVUSTRALYA #1 – Legacy Esports

 • Takımın 2. şampiyonluğu.
 • 2 şampiyonluğu da bu yıl kazandılar.
 • Bu yıl ayrıca oyuncu kadrolarını baştan aşağıya değiştirdiler.

Topoon: Takımın tek import’u ve çaylak oyuncu.

Tally: Takımın en tecrübeli oyuncusu ve organizasyonun eski oyuncularından. Üst koridordan orta koridora bu yıl geçti.

Raes: Tecrübeli bir oyuncu ve takımın ana taşıyıcısı.

Isles: Takımın çaylak oyuncusu. Profesyonel oyunculuğa geçen sene başladı. Bu mevsim KDA’sı en yüksek oyuncu. Yılın Çaylağı seçildi.

Legacy Esports
Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir