League of Legends League of Legends Haberleri

PBE 7.15 yaması | 14 Temmuz güncellemesi

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan yamanın ardından Riot Games, test sunucusu olan PBE’de 7.15 yaması için güncellemeler duyurmaya devam ediyor.

Şampiyonlara gelen değişikliklere geçmeden önce PBE’de gözümüze çarpan birkaç yeniliğe değinmekte fayda var. Bunlardan ilki geçtiğimiz hafta güncellendiği duyurulan ve test sunucusunda denemeye alınan Urgot’ta bir takım görsel çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Ayrıca şampiyonun yeni yetenekleri sebebiyle oyunda oluşan bug’lar da bu süre zarfında giderilmeye çalışılıyor.

Bunun yanı sıra “Omega Timi” kostümleri de oyuna eklenmek üzere PBE’deki yerini şimdiden aldı. Tristana, Veigar, Twitch ve Fizz’e gelecek olan Omega Timi kostümleri’nin istemcideki giriş teması da hazır. Bu dört şampiyonun yeni kostümlerinin görünüşlerine haberimizin sonunda yer verdik. Giriş temasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Şampiyonlar

7.15 yaması öncesi birçok şampiyonda ufak da olsa değişiklikler denenmeye başladı. Riot Games, bu hamleyle oyunda dengeleri biraz daha oturtmayı amaçlıyor. Örneğin Ekko‘nun E ve Ezreal‘ın Q yeteneklerinin bekleme sürelerinde önemli bir azalma yaşandı. Bunun yanında Gangplank‘in pasifinin sağladığı gerçek hasar oranı artırıldı. Yine son dönemde tek tük de olsa seçildiğini gördüğümüz Irelia‘nın ultisinin ilk seviyedeki bekleme süresi 110 saniyeden 100 saniyeye düşürüldü.

Nişancı pozisyonunda eski günlerinin arayan Jinx‘in W ve Lux‘ın Q yeteneklerinin bekleme süreleri azaltıldı. Ancak bu değişiklik iki şampiyonu da metaya sokacak derecede önemli bir değişiklik değil. Öte yandan Kindred‘in Q yeteneğinin hasarı ile Lissandra‘nın temel hasarı da bir miktar yükseltildi.

Değişikliğe uğrayan diğer şampiyonlar şu şekilde:

 • Malphite: E yeteneğinin hasarı artırıldı
 • Nunu: Taban can miktarı, seviye başına kazandığı can ve hareket hızı düşürüldü.
 • Shyvana: Taban zırh değeri bir miktar artırıldı.
 • Singed: Taban can miktarı ve seviye başına kazandığı can azaltıldı, ultisinin bekleme süresi artırıldı.
 • Sivir: Q yeteneğinin verdiği fiziksel hasar artırıldı.
 • Thresh: Daha önce taban can miktarı azaltılmıştı, bu değişiklik kaldırıldı.
 • Twisted Fate: Taban hareket hızı artırıldı.
 • Udyr: W yeteneğinin verdiği kalkan oranı seviyelere göre dengelendi, E yeteneğinin sağladığı hareket hızı artırıldı.
 • Xerath: W yeteneğinin yavaşlatma oranı %10’dan %25’e yükseltildi. Ultinin hasarı artırıldı.
 • Yorick: E yeteneğinin yavaşlatma oranı artırıldı.
 • Ziggs: W yeteneğinin bekleme süresi azaltıldı.

Tüm bu şampiyonların yanında son olarak Zac de bir takım değişikliklere uğradı. Bilindiği üzere şampiyonun yetenekleri mana veya enerji değil, can götürüyordu. Q yeteneğinin götürdüğü can miktarı %4’ten %8’e yükseltildi ki bu oldukça önemli bir oran. Yine W yeteneğinin verdiği hasar miktarı da dikkate değer bir ölçüde azaltıldı. Bu gelen değişikliklerin Zac’in metadan düşmesine sebep olup olmayacağını önümüzdeki haftalarda göreceğiz.

Omega Timi kostümleri:

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir