League of Legends League of Legends Haberleri

Peanut ve Sky, SK Telecom T1’den ayrıldı

Worlds 2017’de büyük bir hayal kırıklığı yaşayan SK Telecom T1, 2018 sezonuna girerken kadrosunda önemli bir değişiklik yaptı. Facebook’tan resmi bir açıklama yapan takım, Peanut ve Sky ile yollarını ayırdığını duyurdu. 

Üç yıldır katıldığı tüm turnuvaları silip süpüren SK Telecom T1, 2017 yılını beklentilerin çok aşağısında kapattı. Bu sezon domine ettiği LCK şampiyonluğunu Longzhu Gaming’e kaptıran ekip, Worlds 2017’de de bekleneni veremedi. Herkes her ne kadar “SKT’ye karşı iddiaya girilmez” argümanı ile yine takımın dünya şampiyonu olacağını düşünse de SKT finale gelene kadar oldukça zorlu bir süreçten geçti. Oynadığı her seride 2-1’den geri gelen ekip, final mücadelesinde ise Samsung Galaxy’ye karşı bir direniş gösteremedi.

Daha önce yaptığımız haberde SKT’nin problemi üst koridorda gördüğünü ve eski oyuncusu Impact’e teklif gönderdiğini yazmıştık. Görünüşe göre takım Peanut ve Sky’ın da performansından memnun değildi. Sky mevsim boyunca hiç forma şansı bulamazken Peanut’ın SKT’den gönderilmesi şaşkınlığa sebep oldu. Taşıyıcı orman metasında adeta bir canavar olan Peanut, tank metasına gerekli uyumu gösterememiş ve takımın yıldızı Faker ile bir türlü uyum yakalayamamıştı. Faker’ın aşırı agresif oynamasından ötürü SKT ormancıları Bengi örneğinde olduğu gibi görüş ve baskın ağırlıklı kullanıyordu. Peanut bu tarza ayak uyduramadı.

Oyuncu kendi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile takımdan ayrılma kararının kendisinin olduğunu da belirtti. SKT’nin önümüzdeki mevsim için ormanda kiminle anlaşacağı henüz belirsiz. Herhangi bir transfer olmasa dahi takımda Blank’in bulunduğunu da ekleyelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir