League of Legends League of Legends Haberleri

PowerOfEvil ve IgNar Misfits’ten ayrılabilir

Worlds 2017’de büyük işleren başaran Misfits’in iki oyuncusu, Twitch yayınlarında takımdan ayrılacaklarını ima eden açıklamalar yaptı.

EU LCS’i genel klasmanda altıncı bitirdikten sonra play-offlarda oynadıkları başarılı maçlar ile Worlds 2017 macerasına bilet kazanan Misfits, önce TSM ve Flash Wolves’i turnuvanın dışına iterek D grubundan çıktı, ardından çeyrek finalde SKT’ye kıl payı 3-2 ile mağlup olup evine döndü. Bir çok League of Legends takipçisi grup aşamalarında eleneceklerini düşünse de, objektifler etrafında oynadıkları maçlar ve destek oyuncusu IgNar’ın harika performansı ile hayallerin çok daha ötesine geçebildiler.

Ancak Misfits ekibi için kötü haberler var. Takımın Alman orta koridor oyuncusu PowerOfEvil ile Güney Koreli başarılı destek oyuncusu IgNar, geçtiğimiz gün ayrı ayrı yaptıkları Twitch yayınlarında takımdan ayrılmakla ilgili konuştular.

Önce IgNar bir izleyicinin “Avrupa’ya ne zaman döneceksin?” sorusuna “Kontratım bittikten sonra Avrupa’ya bir daha dönmeyeceğim,” şeklinde yanıt verdi. İki oyuncunun da kontratlarının 20 Kasım’da bittiği düşünüldüğünde başarılı geçen dönemin ardından Misfits için tehlike çanlarının çaldığını söyleyebiliriz.

PowerOfEvil ise tekli dereceli maçları oynarken gelen “Misfits’ten neden ayrılmak istiyorsun?” sorusu üzerine canlı yayında düşüncelerini aktardı. “Değişik sebeplerle. Her zaman 3 ana sebep vardır. İlki başarı, takım kadrosunun ne kadar iyi olduğu ile ilgili. İkincisi organizasyon, daha çok takımla antreamn maçı yapıp daha iyi yöneticilerle çalışırsan kendini daha çok geliştirirsin. Ve üçüncü sebep de para.”

Worlds çeyrek finali gördükten sonra bu açıklamaları yapan PowerOfEvil biraz materyalist ve ukala gözükse de durum organizasyonun ciddiyetle uğraşması gereken bir hal almışa benziyor. Kariyerleri hakkında şüpheleri olan bu iki oyuncu bu saatten sonra Misfits çatısı altında kalsa bile, geçen dönemki takım uyumunun yakalanması zor gibi gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir