League of Legends League of Legends Haberleri

Rengar’ın Q yeteneği ile pasifi eski haline dönüyor

Özellikle nişancıların baş belası olarak gördüğü Rengar, önemli bir güncelleme alacak. Şampiyonun Q yeteneği ve pasifi son rework öncesi haline getirilecek.

Oyunda en çok güncelleme alan şampiyonların başında gelen Rengar, uzun bir süredir problemsiz bir şekilde oynanıyordu. Bildiğimiz üzere şampiyonun yetenekleri pasif yükü biriktiriyor ve bu yükler beşe ulaştığında yetenekler iki defa kullanılabiliyor. Hali hazırda kartopu olmuş ormancıyı durdurmak çok güçken, Riot Games şampiyonu eski haline getirerek daha da OP yapacak gibi gözüküyor.

Şampiyon tasarımcısı Riot Repertoir’in Twitter’da paylaştığı bir gif’e göre Rengar eski haline geri dönecek. Buna göre şampiyonun Q yeteneği otomatik atağını resetleyecek ve hasarını arttıracak. Q’nun bu değişikliği alması aynı zamanda pasifini de etkileyecek. Şampiyonun artık her skorda kolyesi için yük toplayacağını ve bu yüklerle yeteneklerini geliştirebileceğini söyleyebiliriz. Örneğin eskisi gibi şampiyon ulti kullandığında daha hızlı hareket edecek ya da zıplama mesafesi artacak.

Baktığımızda şampiyonun başarılı bir güncelleme olduğunu söylemek mümkün. Fakat Kolye yüklerinin oyundan kaldırılması, pasifinin işlevselliğini de yok etmişti. Görünüşe göre Riot Games bu işlevselliği oyuna geri kazandırmayı planlıyor. Güncellemenin ne zaman oyuna geleceği ise belirsiz. Fakat gif’in açık bir şekilde paylaşılması, yeni sezonun ilk yamalarında Rengar’ı tekrar OP göreceğimiz anlamına geliyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir