League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games, 4 yeni oyun duyurdu

League of Legends’ın yapımcısı Riot Games, gelecekte 4 yeni oyunun piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Küçük bir şirket olarak sektöre giren Riot Games kısa zamanda büyük adımlar attı. Şirketin tek oyunu olan League of Legends dünya genelinde en çok oynanan oyunlardan biri oldu ve bu sayede Çinli şirket Tencent, Riot Games’i satın aldı. Riot’ın yeni bir oyun çıkarıp çıkarmayacağı merak ediliyordu. Yapılan açıklamaya göre şirket gelecekte 4 yeni oyunun piyasaya sürüleceğini duyurdu. Bu oyunlardan biri kart oyunu, biri FPS, biri LOL menajerlik oyunu ve diğer ise dövüş oyunu olacak.

Yapılan açıklamaya göre kart oyununun adı League of Legends Runeterra olacak. Hearthstone ve Magic: The Gathering benzeri olacak bu oyunun 2020 yılında çıkacağı belirtildi. Oyunun espor olup olmayacağı bilinmiyor ancak şirket çalışanlarına göre Riot’ın öncelikli amacı bu değil. Riot Games, bir espor oyunu yaratmaktansa oynanışı geliştirmeyi hedefliyor.

Açıklanan bir diğer yapım FPS oyunu olan Project A. Project A ise şu sıralar gündemden biraz düşmüş olan Overwatch’a benziyor. Oyun silah temelli olsa da çeşitli oyunlar ve taktikler yapacak mekaniklere sahip. Riot Games çalışanlarının açıklamalarına göre daha eğlenceli bir oynanış bizleri bekliyor olacak.

LoL Esports Manager adıyla piyasaya çıkacak 3. oyun ilk etapta sadece LPL tabanlı olacak. Oyunun türü ise simülasyon. Riot Games’in açıkladığı bir başka oyun ise Project L. Project L bir dövüş oyunu ancak çıkmasına daha çok var gibi duruyor.

Bakalım şirketin bu atılımları meyvelerini verecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir