League of Legends mix VALORANT

Riot Games, Siber Saldırıya Uğradığını Açıkladı!

Riot Games, League of Legends ve Teamfight Tactics kaynak kodlarının bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildiğini açıkladı. Şirket yaptığı yazılı açıklama ile hackerların saldırıları ve alınan önlemleri takipçileriyle paylaştı.

Şirket oyuncu verilerinin veya kişisel bilgilerin ele geçirildiğine dair herhangi bir belirti olmadığını, şu anlık süreci sabırlı bir şekilde takip etmemiz gerektiğini bildirdi. Ayrıca bu olay üzerine  şirket yeni gelecek olan özellikler ve güncellemelerin sızdırılabileceğini ifade etti. Açıklamada şirketin eski şifre önleme sistemiyle alakalı bazı verilerin çalındığına yer verildi.

Bu haftanın başlarında, geliştirme ortamımızdaki sistemlerin güvenliği bir sosyal mühendislik saldırısıyla ele geçirildi. Şu anda tüm yanıtlara sahip değiliz, ancak erken iletişim kurmak ve oyuncu verilerinin veya kişisel bilgilerin ele geçirildiğine dair herhangi bir belirti olmadığını size bildirmek istedik. Maalesef bu durum, içerik yayınlama yeteneğimizi geçici olarak etkiledi. Ekiplerimiz bir düzeltme üzerinde sıkı bir şekilde çalışırken, bunun birden fazla oyundaki yaklaşan yama tempomuzu etkilemesini bekliyoruz.

Espor sunucusu Dora Özsoy gibi pek çok isim konu hakkında açıklamalarda bulundu. Yeni gelecek yamaların aksayabileceğini, LoL ve TFT’nin kaynak kodları ile Anti-Cheat kodlarının sızdırıldığını, bu sebeple hilelerin artabileceğini bizlerle paylaştı. Ayrıca oyuncu bilgilerinin sızdırılmadığını paylaşarak tüm oyun severlerin yüreğine su serpti.

Riot Games yayınladığı açıklamada ekiplerin olayı düzeltmek için yoğun çaba harcadıklarını ve bizleri haberdar edeceklerini bildirdi. Şu an için VALORANT, LoL ve TFT sunucularına tüm dünyada erişim yasaklandı.

Riot Games, Worlds ve MSI Formatlarında Değişikliğe Gitti

Riot, League of Legends için 2023 Yılında Dereceli Değişiklikleri’ni Duyurdu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir