League of Legends

Riot Games, tank güncellemesi ve Sejuani hakkında açıklama yaptı

Geçtiğimiz günlerde planları arasında tank güncellemesi olduğunu açıklayan Riot Games, geliştirici bloğunda yaptığı bir duyuru ile hangi yönde ilerlemek istediklerini ve Sejuani güncellemesi hakkında bilgi verdi. 

Şampiyon ve sınıf güncellemesi konusunda başarılı bir şekilde ilerleyen Riot Games, bu yıl içerisinde oyuna gelmesi planlanan Vanguard güncellemesi hakkında açıklama yaptı. Sezon 6’nın başında ilk ele alınan sınıf nişancılar olmuş, hemen hemen tüm şampiyonların yetenek kiti değişmişti. Ardından Riot, Sezon Ortası Büyücü Güncellemesi ile orta koridor şampiyonlarını ve eşyalarını başarılı bir şekilde güncellemişti. Bu değişikliklerden sonra orta koridorda yenilenen Vladimir, Swain ve Malzahar gibi şampiyonları tekrar görmeye başlamıştık.

Yakın geçmişte ise Suikastçı Güncellemesi’ni League of Legends’a getiren Riot, Katarina, LeBlanc ve Rengar gibi şampiyonların oyun içerisindeki mekanikleri ve oynanışlarını değiştirmişti. Genel olarak bu konuda başarılı bir profil çizen şirket, son olarak ise bir sonraki hamlesinin tank sınıfı güncellemesi olduğunu açıklamıştı. Değişikliklerin yılın sonuna doğru, büyük ihtimalle de Worlds 2017’den sonra gelmesi planlanırken, geliştiriciler de yavaş yavaş güncelleme ve şampiyonlarla ilgili açıklamalar yapmaya başladı.

Riot Games’in geliştirici bloğunda bir duyuru yapan Riot Solcrushed, hem tank güncellemesinde neyi başarmak istedikleri konusunda, hem de güncelleme ile yenilenecek Sejuani hakkında açıklamalarda bulundu. Buna göre Vanguard güncellemesi ile Riot Games’in ulaşmak istediği noktalar şunlar:

  • Güncelleme ile tank şampiyonlarda ustalaşan oyunculaın verdikleri emeğin karşılığını daha iyi bir şekilde alması sağlanacak.
  • Tankların verdiği hasar genel olarak azaltılacak fakat şampiyonlar daha fazla kitle kontrolü ve defansif yeteneklerle donatılacak.
  • Oyundaki her tank eşsiz olacak.

Sejuani konusunda ise öncelikle şampiyonun şu anki durumu hakkında konuşan Solcrushed, Sejuani’nin arka plan hikayesinin güzel olmasına rağmen bilinirliğinin düşük olduğunu, şampiyonun ultisine çok fazla bağımlı olduğunu, Sejuani’nin yetenek kitinin takım savaşlarında farklılaşamadığını ve oyun içerisindeki kimliği konusunda eksiklik yaşadığını belirtti. Bunun ardından değişmesi ya da güncellenmesi planlanan özelliklerinden de bahseden Solcrushed, Sejuani güncellemesi ile şunları başarmak istediklerini açıkladı:

  • Daha etkili bir “savaş lideri” hikayesi
  • Ultisinin sahip olduğu önemin diğer yeteneklere de paylaştırılması
  • Açık ve eşsiz bir defansif profil yaratılması
  • Takım arkadaşları ile direkt olarak sinerji oluşturabilmesi

Tüm bunların arasında daha analitik problemlerin yanı sıra Riot Games’in Sejuani’nin hikayesine de önem verdiğini görmek oldukça olumlu. Bunun yanında ise bahsedilen değişikliklerin ilginç detayları da bulunuyor. Örneğin ilk öne çıkan şey yetenek setinde gerçekleşecek değişiklikler. Baktığımızda Riot Games’in şampiyonun pasifini değiştirmek istediğini görüyoruz. Bununla beraber tıpkı diğer tanklar gibi Sejuani’nin de hasarında bir azalma beklenebilir. Takım arkadaşları ile etkileşime girebileceği bir yeteneği olması gerektiğini düşünen Riot Games, Sejuani’nin E yeteneğini yeniden düzenleyebilir.

Burada öne çıkan diğer bir etmen ise Riot Games’in Sejuani’nin ultisinin sahip olduğu önemi diğer yeteneklere de paylaştırmak istemesi. Hali hazırda ultisi çok güçlü olmasına rağmen diğer yeteneklerinden istenilen işlevselliği yakalayamayan şampiyonun açıklamalardan sonra ultisinin de değişeceğini, daha dinamik bir yetenek kitine sahip olacağını tahmin edebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.