League of Legends

Riot Games’ten Bolulu ve Ulaş Gülkirpik’e ceza

Papara Supermassive’in orta koridor oyuncusu Onur “Bolulu” Demirol ve genel menajeri Ulaş Gülkirpik, gerçekleştirdikleri kural ihlali dolayısıyla ceza aldılar.

Lolespor’un internet sitesinden paylaşılan açıklamaya göre Papara Supermassive’in orta koridor oyuncusu ile genel menajeri, birbirinden bağımsız olarak başka bir takımın aktif oyuncusu ile, bağlı olduğu yönetimin izni dışında transfer amaçlı iletişime geçtikleri için ceza aldılar.

Yapılan açıklamada 1 hafta rekabetçi arenadan uzaklaştırma cezası aldığı duyurulan Bolulu’nun kural ihlali şu cümleler ile açıklandı:

  “Yapılan incelemede Onur “Bolulu” Demirol’un, lig onaylı aktif sözleşmesi bulunan başka bir oyuncuyla, sözü geçen oyuncunun bağlı olduğu takımın onayı bulunmaksızın transfer konulu bir konuşma gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. VFŞL Kural Seti’ndeki ilgili maddeye istinaden Onur “Bolulu” Demirol’un 1 maç haftası boyunca tüm VFŞL ve AL maçlarından men edilmesine karar verilmiştir. Onur “Bolulu” Demirol’un geçmişte bir cezası bulunmaması ve konuşmanın içeriği ceza süresinde belirleyici olmuştur.”

Aynı yazı içerisinde, Supermassive’in genel menajeri Ulaş Gülpirik için ayrılan bölüm ise şu şekilde.

  “Yapılan incelemede Ulaş Gülkirpik’in, lig onaylı aktif sözleşmesi bulunan bir oyuncuyla, sözü geçen oyuncunun bağlı olduğu takımın onayı bulunmaksızın transfer konulu bir konuşma gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. VFŞL Kural Seti’ndeki ilgili maddeye istinaden Papara SuperMassive’e 5.000TL, Papara SuperMassive Genel Menajeri Ulaş Gülkirpik’e 5.000TL olmak üzere toplamda 10.000TL para cezası verilmiştir.”

Lolespor’un, kendi sitesinde paylaştığı yazıya şu bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.