Riot, League of Legends için 2023 Yılında Dereceli Değişiklikleri'ni Duyurdu League of Legends League of Legends Haberleri

Riot, League of Legends için 2023 Yılında Dereceli Değişiklikleri’ni Duyurdu

Riot Games, bugün akşam saatlerinde yayınladığı makale ile League of Legends için 2023 yılında Dereceli Değişiklikleri ‘ni duyurdu. Değişikliklerin bir çoğu yakında Açık Beta’da sunucusuna geleceği açıklandı.

2023 yılı League of Legends hayranları için oldukça farklı bir yıl olacak. Riot, oyunda ve dereceli karşılaşmalar için pek çok farklı değişiklik hazırlamış durumda. Bugün Ürün Yöneticisi Chris “Riot Auberaun” Roberts imzalı yayınlanan makale ile Dereceli Değişiklikleri’nin ayrıntıları oyunseverler ile paylaşıldı.

Oyun ve İşleyiş

League of Legends, 2023 Sezonu’nda iki dereceli sıfırlamasına sahip olacak. 1. Mevsim ocak ayında yılın ilk haftalarında, 2. Mevsim tarihi henüz kesinleşmemiş olsa da yılın ortasında başlayacak. Bu değişikliklere ek olarak aşamalar arasındaki terfi atlama sistemini 5 oyun yerine 3 oyun üzerinden işleyecek şekilde değiştiriyoruz. Ayrıca derecenizin oynadığınız karşılaşmalar üzerindeki etkisinin görünürlüğünü kaldırıyoruz.

Ayrıca dereceli oynayarak daha fazla ödül kazanmanızı sağlıyoruz. Artık her mevsimin ilerleme yolunda Hextech Anahtarları, Hextech Sandıkları ve başka ganimetler açabilirsiniz.

İki dereceli mevsimi aynı zamanda 2 dereceli kostümü anlamına geliyor! Bunları geçmişte olduğu gibi kazanabileceksiniz ama küçük bir değişikliğimiz var. Bir sonraki sezondan itibaren yalnızca Altın ve üstü değil, tüm derecelerdeki oyuncular dereceli kostümlerine erişebilecek. Yine de her bir mevsimin sonundaki derecenize göre renk kazanmaya devam edeceksiniz. Göz alıcı renkler kazanmak için tırmanışınıza devam edin.

Dereceli Ödülleri

Oyun Tasarımcısı, Chris “cwal” Wallace imzalı makalede,

Önceki mevsim yolu yalnızca dört ödülden oluşuyordu ve ödüller arasında çok fazla aralık vardı.

Bunun sonucunda da oyuncuları derecelide geçirdikleri vakit için ödüllendirmekte yetersiz kalıyordu. Çok fazla dereceli oynamayan oyuncuları motive etme konusunda başarısız olduğunu ve dolayısıyla onların ödüllerden tamamen mahrum kaldığını da unutmayalım. Bu yüzden ödüllerin sayısını arttırıyor ve onları ödül yolunda biraz daha öne çekiyoruz. Aynı zamanda mevcut ödüllere ulaşmak için gereken oyun sayısını azaltıyoruz.

Yeni güncellememizle birlikte kazandığınız oyunlardan daha fazla puan, kaybettiğiniz oyunlardan da biraz daha az puan kazanacaksınız. Bu durumun dereceliye daha uygun olduğunu düşünüyoruz.

Şimdi gelelim en büyük yeniliğe. Ödüllerimizi gözden geçirirken Şanlı kostümlere de tekrar el attık. Şanlı kostümlerin modeli 2011 yılında Şanlı Jarvan’ın çıkışından bu yana hiç değişmedi. O zamandan beri sezonu Altın ve üstünde bitiren oyuncuları ödüllendiriyoruz.

Makalenin tamamına buradan, League of Legends profesyonel arenasındaki diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir