League of Legends League of Legends Haberleri

Rogue Warriors Shark oyuncularının şike yaptığı belirlendi

LPL ekiplerinden Rogue Warriors’ın alt takımı olan Rogue Warriors Shark oyuncuları Caocao, Zhanzao ve FenXian şike yaptıkları gerekçesiyle ceza aldı.

Esporda şike nadiren karşımıza çıkabiliyor. Daha önce birçok bölgeden takımların şike suçlamalarıyla karşı karşıya kaldığını görmüştük. Son olaran LMS ekibi Dragon Gate bu suçtan dolayı lig haklarını kaybetmişti. Dragon Gate olayıyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Tayvan’da meydana gelen bu çirkin olay henüz tazeyken bir benzerinin Çin’de yaşandığı ortaya çıktı. Çin ikinci ligi olan LDL takımlarından Rogue Warriors Shark oyuncuları Caocao, Zhanzao ve FenXian şike yaptıkları tespit edilince ağır cezalar aldı.

Rogue Warriots Shark LDL’de normal sezonu üçüncü sırada tamamladı. 17 galibiyete karşılık 7 mağlubiyet alan ekip şampiyonluk adaylarından biri olarak gösteriliyordu. Playofflara ilk turu bay geçerek başlayacak ekip WE Akademi-Triumphant Song Gaming maçının galibiyle oynayacaktı ancak Rogue Warriors Shark turnuvadan diskalifiye edildi. Sebebi ise cezalardan sonra takımın kadrosunda sadece dört oyuncu kalması ve transfer döneminin bitmiş olması.

Ceza alanlar arasında bir de Rogue Warriors’ın ana kadrosunda bulunan XiaoYao var. Ormancının alt takımdaki üç arkadaşına şike yapmaları konusunda yardım ettiği belirlendi. Açıklamaya göre bu dört oyuncunun LDL’de normal sezon maçlarının sonuçlarına etki edecek kasti hamleler yaptığı tespit edildi. Hangi maçlarda yapıldığı veya kaç kez yapıldığı ise açıklanmadı.

Oyuncuların hepsi 18 ay hiçbir League of Legends turnuvasına katılamama cezası aldı. Takım menajeri ve koçu da yönetim yükümlülüklerini yerine getiremediği nedeniyle uyarı aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir