League of Legends

Royal Never Give Up, Karsa’yı transfer etti

LPL’de geçtiğimiz mevsimin finalisti Royal Never Give Up, orman pozisyonuna Tayvanlı yıldız Hung “Karsa” Hau-Hsuan’ı transfer etti.

Geçen sezon LPL’de final, Dünya Şampiyonası’nda da yarı final oynama başarısı gösteren RNG, gelecek sezon artık şampiyonluklar görmek istiyor. Hali hazırda güçlü bir kadrosu bulunan ekibin, geçen ay Flash Wolves’tan ayrılan Karsa ile yakından ilgilendiği konuşuluyordu. Bugün resmi weibo hesabından duyuru yapan RNG, yıldız ormancıyla sözleşme imzalandığını taraftarlarıyla paylaştı. Bu anlaşma ile güçlü Çin ekibi artık ormanda hem Mlxg hem de Karsa gibi başarılı isimleri kadrosunda barındıracak.

20 yaşındaki Karsa, Tayvan ekibi Machi Esports’ta profesyonel kariyerine başladı. Burada performansıyla dikkatleri üzerine çeken oyuncu ertesi yıl Flash Wolves’a transfer oldu ve önemli başarılara imza attı. Gerek LMS’te gerekse de uluslararası turnuvalarda ses getirmeyi başaran Flash Wolves, SK Telecom’u yenmeyi başaran nadir ekiplerden biriydi. Ancak son mevsimlerde istenen performansı gösteremeyen takım, kadrosunda yenilik yapma yoluna gitti. Free agent olduğunu açıklayan Karsa’nın nereye transfer olacağı merak konusuydu ve bugün yapılan açıklamayla bu takımın RNG olduğu ortaya çıktı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.