League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Youth, Cyeol ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı

VFŞL ekiplerinden Royal Youth, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada Cyeol ile karşılıklı anlaşılarak yolların ayrıldığını duyurdu.

Kurulduğu günden bu yana şampiyonluğa oynayan kadrolar kuran Royal Youth daha önce birkaç kez finale çıktı ancak ilk kez bu sene şampiyonluk olmayı başardı. Armut, Closer, Cyeol, Pilot ve Tolerant beşlisi beraber harika bir uyum yakalayarak sezon genelinde çok iyi oynadı. Play-off’larda da iyi oynayan ekip finalde Bahçeşehir SuperMassive’i mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Worlds 2019’a erken veda eden ekip orta koridor ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Cyeol ülkemize gelmeden önce 4 farklı takımda forma giydi. 2015 yılında LSPL (Çin İkinci Ligi) ekiplerinden Kx.Happy forması giyen oyuncu burada 2 mevsim geçirdikten sonra takımın eld eğiştirmesiyle Revenger organizasyonuna katıldı. Bu serüvenin ardından LSPL’de kaldı ve DS Gaming ile anlaştı. Koreli orta koridorun bir sonraki durağı Hong Kong Attitude oldu. HKA ile iyi bir performans sergileyen isim LMS’te Yılın Çaylağı seçildi.

Cyeol son olarak VFŞL ekiplerinden Royal Youth’un formasını giydi. Normal sezon ve play-off performanslarına baktığımızda çok iyi maçlar oynadığını görebiliriz. Stabil bir şekilde doğru hamleleri yapan isim mekaniklerinin de birçok oyuncudan üstün olduğunu herkese kanıtladı. Worlds 2019’da ise biraz sönük kaldı. Royal Youth, VFŞL’de gösterdiği performansı uluslararası arenada sergileyemeyen Cyeol ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Bakalım Cyeol’un sıradaki durağı neresi olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir