League of Legends

Royal Youth, GBM ve Pilot ile yollarını ayırdı

Riot Games

Kış Mevsimi’ne yarı finalde veda eden Royal Youth, Riot Games kontrat veritabanına göre Koreli oyuncuları GBM ve Pilot ile yollarını ayırdı.
Royal Youth, mevsim başında iddialı bir kadro kurdu. Türk iskeletini sağlam kuran ekip yabancı oyuncu hakkını da GBM ve Pilot’tan yana kullandı. Takım kadro kalitesi bakımından bir hayli iddialı gözükse de lig genelinde 1907 Fenerbahçe ve Bahçeşehir SuperMassive’nin gerisinde kaldı. Normal sezonu üçüncü sırada bitiren ekip playofflara yarı finalde veda etti. Dumbledoge ile yollarını ayıran Royal Youth, son olarak GBM ve Pilot’la olan sözleşmeleri feshetti.

GBM, dünya genelinde bir hayli bilinen bir oyuncu. Ülkesi Güney Kore’de ismini duyuran isim ilk olarak Kuzey Amerika’da NRG Esports ile uluslararası liglere açıldı. Takım pek iyi günler geçirmedi. Ardından Team Vitality forması giyen GBM burada da pek iyi bir sezon geçirmedi. Orta koridor, NA CS ekib eUnited ile de istediği başarıyı yakalayamadı ve ülkemize geldi. SUP ile başarılı sezonların ardından RYL’ye transfer olan Koreli burada da çok iyi bir sezon geçirmedi.

Pilot, Kore’de geçen mevsimlerin ardından PSG’ye transfer oldu. Nişancı burada fena olmayan bir performans sergilese de bir başarı elde edemedi. Ardından Çin’e transfer olan oyuncu burada da aradığını bulamayınca ülkesine geri döndü. Geçtiğimiz mevsim MVP forması ile LCK’den düşen Pilot, VFŞL’de gayet iyi bir performans sergilese de bu Royal Youth’a yetmedi.

Royal Youth’ta ayrılık sayısı üçe çıktı. Dumbledoge, GBM ve Pilot’un ayrılmasından sonra bakalım takım seneye nasıl bir kadroyla karşımıza çıkacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.