League of Legends League of Legends Haberleri

Ruler, Gen.G ile olan sözleşmesini 3 yıl uzattı

Gen.G’nin başarılı nişancısı Ruler, takımıyla olan sözleşmesini 3 yıl uzattı.

LCK’in en çok yatırım yapan takımlarından biri olan Gen.G bir süredir bu yatırımlarının karşılığını alamıyor. Ambition ve CoreJJ’in takımdan ayrılmasının ardından bir türlü başarılı olamayan ekip son iki mevsimde play-off göremedi. Takımın belki tek stabil oynayan oyuncusu Ruler ise fena olmayan performanslar sergiledi. Bunu ödüllendiren Gen.G, yetenekli nişancının sözleşmesini 3 yıl daha uzattı.

Kariyerinde LCK’in dışına çıkmayan Ruler ilk olarak Stardust forması giydi. LCK’in alt ligi olan CK’de mücadele eden ekip LCK’e çıkmayı başaramadı ancak Ruler bir sonraki sezon Samsung Galaxy ile anlaştı. Cuvee, Ambition, Crown ve CoreJJ’in de bulunduğu ekip harika bir uyum yakaladı. İlk oynadıkları mevsim iyi bir sonuç alamasalar da sürekli olarak yükselen bir ivmeyle çok iyi yerlere geldiler.

2016 Bölge Finalleri’ni kazanan Samsung, Worlds yolunu tuttu. Turnuvada harika bir performans sergileyen ekip finale kadar yükseldi ancak finalde SKT engeline takıldı. Bir sonraki Worlds’e de katılmayı başaran takım bu sefer başarılı oldu. Finalde SKT’yi 3-0 ile geçen Samsung Galaxy, Worlds şampiyonu olmayı başardı. Nişancı Ruler da ilk şampiyonluğunu kazanmış oldu.

O yılın ardından takım önce KSV Esports, ardından da Gen.G olarak isim değiştirdi. Gen.G ilk kurulduğunda iyi gidiyordu ancak Ambition’ın oyunu bırakması, CoreJJ’in ise LCS’e transfer olmasının ardından beli doğrulmadı. Nişancı Ruler bu kötü zamanlarda sağlam performansını sürdürerek 3 yıllık yeni sözleşmeyi kaptı.

Bakalım Gen.G gelecek mevsim nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir