League of Legends League of Legends Haberleri

Ruve Sama, Dark Passage’a transfer oldu

Şampiyonluk Ligi’nin en köklü takımlarından Dark Passage, 2018 sezonu için nişancı rolünde Ruve Sama ile anlaştı. Resmi transfer sezonu henüz başlamadığı için henüz bir imza atılmasa da aldığımız bilgilere göre oyuncu bir süredir takımın gaming house’unda kalıyor.

KMF ve TBF’lerde görmeye alıştığımız Dark Passage’ın 2017 yılını iyi geçirdiğini söylemek mümkün değil. Kış Mevsimi’nde kağıt üzerinde iddialı bir takım oluşturmasına rağmen lige zar zor tutunan takım, Yaz Mevsimi’nde de aynı problemleri yaşadı. Son hafta yapılan transferler ile asıl gücünü gösteren ekip ligi 6. bitirerek mevsim finallerinde yer aldı. Rüzgarı arkasına alması ile AURORA karşısında harika bir seri çıkartan ekip ne yazık ki seriyi 3-2 kaybetti. 5.-6.lık mücadelesinde ise P3P’i 3-0 gibi net bir skorla deviren DP, ligdeki yerini garantiye aldı.

Holyphoenix ile yollarını ayıran DP önümüzdeki mevsim için nişancı tercihini Ruve Sama’dan yana kullandı. Ruve’nin ligimizin yükselen yıldızı olduğundan bahsetmek gerekiyor. Beşiktaş’taki kontrolsüz ve aşırı agresif oyununu bir kenara bırakan oyuncu, AURORA’da Zergsting ile beraber 2017 Yaz Mevsimi’nin en iyi alt koridoruydu. Daha olgun ve takım adına doğru işler yapan Ruve, zaman zaman eski günlerine dönerek agresif Sıçra’lar kullansa da çok nadir oyundan düştü ve AURORA’nın etkili oyununun önemli bir parçası haline geldi.

Takımın Ruve Sama’nın yanına alacağı destek oyuncusu, DP’nin 2018 sezonundaki başarısını doğrudan etkileyecektir. Henüz bu isim belli olmasa da yine edindiğimiz bilgilere göre takım Marshall ile yoluna devam edecek. Takımda orman, orta koridor ve destek rolleri şu an belirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir