League of Legends League of Legends Haberleri

Ryu, 100 Thieves’e transfer oldu

Veteran orta koridor oyuncusu Ryu, NA LCS franchising’ine kabul edilen Cleveland Cavaliers’ın takımı 100 Thieves’e transfer oldu. ESPN’in haberine göre oyuncu, takımdaki iki yabancı oyuncudan birisi olacak. 

NA LCS’in en yeni takımlarından 100 Thieves, ilk transferini gerçekleştirdi. ESPN’in haberine göre takım, daha önce H2K ve Phoenix1 forması giymiş Ryu ile anlaştı. Bu kararın arkasında ise takımın başına koç olarak getirilen Pr0lly’nin olduğu aşikar. Ryu ile H2K’de çalışan ve takımın en başarılı döneminde yer alan Pr0lly, birçok kez veteran orta koridor oyuncusunu övmüştü.

Ünlü eski COD profesyonel oyuncusu Nadeshot’ın takımı 100 Thieves ise LCS’e kabul edilmesi ile markasını oluşturmaya başladı. Takıma sponsorluk ve yönetimsel konularda Cleveland Cavaliers’ın yardımcı olduğu da gelen bilgiler arasında.

Phoenix1’da ortalama bir Yaz Mevsimi geçiren Ryu, Bahar Mevsimi’nde çok daha iyi performans göstermişti. LCK’de KT Rolster forması da giyen oyuncu, herkesin en az bir defa izlediği Faker’ın Zed’i ile 1 vs 1 yapan Zed’i oynayan oyuncuydu. Kariyeri boyunca Faker karşısında birden fazla rövanş şansı yakalamış olsa da oyuncunun tekrar Zed oynadığına şahit olmamıştık.

Bu haber ile birlikte Phoenix1’ın elinde sözleşmeli oyuncu olarak MikeYeung, Selfie, Wiggily ve Pirean bulunuyor. Takımın Riot Games tarafından verilen franchising’e kabul edilmediği için hakkı olan parayı alması için bu oyuncuların sözleşmelerini elinden çıkarması gerekiyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir