League of Legends League of Legends Haberleri

Saintvicious, Team Liquid’e transfer oldu

Team Liquid’e transfer olan eski League of Legends koçu Saintvicious, organizasyonun Taktik Savaşları ve Auto Chess kadrolarında yer alacak.

Espor sahnesinde uzun yıllar oyuncu olarak karşımıza çıkan Saintvicious kariyerini noktaladıktan sonra koçluğa geçerek sahnede yer almaya devam etti. LCS’in önemli takımlarında boy gösteren isim koç olarak önde gelen takımların başında yer alamadı. Son olarak Fly Quest’in koçluğunu yapan eski ormancı yayınında yaptığı insanlara zarar verebilecek yorumlarının ardından görevinden istifa etmişti. Saintvicious espor sahnesine geri döndü ancak bu sefer Taktik Savaşları ve Auto Chess oyuncusu olacak.

Kariyerine 2011 yılında başlayan Saintvicious en eski oyunculardan bir tanesi. 2015’e kadar kariyerinin büyük bir çoğunluğunu ormancı olarak geçiren isim Team Coast’a transferiyle birlikte koçluğa geçiş yaptı. O günden sonra Apex Gaming, Team Dignitas, Team Liquid ve Fly Quest’i çalıştıran koç büyük bir başarı elde edemedi. Apex Gaming’in başındayken NA CS şampiyonu oldu ve LCS Elemeleri’nde Team Dragon Knight’ı mağlup etti ancak LCS’te yer aldığı mevsim takım çok da başarılı değildi.

Fly Quest, eski oyuncunun liderliğinde ligi 6. sırada bitirdi ve playofflara kaldı ancak ilk turda 100 Thieves’e elendi. Yayınında depresyon hastalarına yaptığı yorumlarla büyük tepki çeken Saintvicious yaptığı hatanın farkına vardığını ve aynı zamanda görevinden istifa ettiğini açıkladı. O zamandan beri sahnede yer almayan isim Taktik Savaşları ve Auto Chess oyuncusu olarak geri döndü.

Bakalım eski koçun bu iki oyunda sergileyeceği performans nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir