League of Legends League of Legends Haberleri

SK Telecom T1, tarihinde ilk defa mevsim finallerini kaçırdı

Gelmiş geçmiş en başarılı espor takımı olarak kabul edilen SK Telecom T1, 2013’ten beri ilk defa play-off aşamasının dışında kaldı.

2017 Dünya Şampiyonası finalini Samsung Galaxy’ye 3-0’lık ağır bir skorla kaybeden SKT, bu yenilgiden sonra bir türlü kendini toparlayamadı ve 2018 Bahar Mevsimi’nde 4. olarak tarihinde ilk defa MSI kaçırdı. Yaz Mevsimi’ne kendisini toparlayarak girmesi beklenen SKT’de işler yine istendiği gibi gitmedi ve ligde orta sıralara mahkum oldu.

Takımın göze çarpan iki büyük problemi vardı. Bunlardan birincisi ormancı Blank ve Blossom’dan nerdeyse hiç verim alınamaması, ikincisi ise takımdaki diğer oyuncuların, takımın süper yıldızları olan Faker ve Bang etrafında oynayamamasıydı

Ormancı rolünde bir dönem takımın desteği Wolf’u deneyen ekip bu hamleden de verim alamayınca ormanı tekrar Blank’e emanet etti. Orta koridorda ise NA LCS’ten gelen Pirean’ı deneyen ekip bu hamleyle küçük bir ivme kazanarak rakiplerini yenmeye başlamıştı. Bu galibiyetlere rağmen Faker’in sürekli tank ve destek orta koridor şampiyonları oynaması, Pirean’a ise taşıyıcı şampiyonlar verilmesi SKT koç ekibini eleştirilere maruz bıraktı.

7. haftaya kadar bir şekilde orta sıralarda play-off umutları ile oynayan ekip 7. haftanın 4. gününde ligin çaylak ekibi Griffin’e yenilince play-off umutlarını matematiksel olarak yitirdi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir