League of Legends League of Legends Haberleri

sOAZ, Amerika’ya Koç Olarak Geri Dönüyor

Efsanevi üst koridor oyuncusu sOAZ, LCS takımlarından CLG’nin rol koçu (positional coach) oldu. sOAZ bu pozisyonda spesifik bir role yönelik koçluk yapacak.

League of Legends profesyonel sahnesinin Avrupa’daki ikonik ve efsanevi üst koridorları arasında olan Paul “sOAZ” Boyer, LCS ligi takımlarından CLG’nin pozisyonel koçu oldu. Ekip yaptığı açıklama ile 2023 yılı tüm koç ekibini yayınladı.

CLG’nin ana koçu Thomas “Thinkcard” Slotkin, Stratejik Koç Chris “Croissaint” Sun, Pozisyonel Koçlar, Tanner “Damonte” Damonte, Apollo “Apollo” Price, Paul “sOAZ” Boyer görev alacak. CLG Akademi koçları ise Brandon “Juves” Defina, Brandon “Mash” Phan, Analistler Andre “Gunaso” Ferreira ve Tahm “10nz” Rahman’dan oluştu.

Nerede o eski sOAZ ?

Özellikle Fnatic’de kazandığı başarılar ile League of Legends profesyonel sahnesine adını unutulmayacaklar arasına yazdıran sOAZ, kariyerine 2011’de Millenium’da başladı. Sonrasında Fnatic’in dikkatini çeken oyuncu, efsaneleşeceği yere katıldı. Fnatic’de 4 sene geçiren sayısız şampiyonluk ve kupanın ardından, Origen’in kuruluşunda yer aldı. Burada da lig şampiyonlukları ve Worlds’e katılım hakları elde eden oyuncu, daha sonrasında evine yani Fnatic’e geri döndü. 2017 ve 2018’i de Fnatic’de geçiren oyuncunun, 2018 Dünya Şampiyonası finalinde kaybettikten sonra kariyerinde çalkantılı dönem başladı. İlk olarak Avrupa’da kalmaya devam eden oyuncu Misfits forması giydi. Daha sonrasında Amerika’nın yolunu tutan sOAZ, Immortals’da da aradığını bulamadı.

Koç olarak kariyerine Fransa’da LDLC OL’de başlayan oyuncu mevsimi 9. sırada tamamlamıştı.

Kariyerinde 8 kere EU LCS finali, 5 EU LCS şampiyonluğu, 6 kere Worlds katılımı, 1 Worlds çeyrek finali, 2 Worlds yarı finali ve 2 Worlds finali gördü. Gerçekten inanılmaz bir kariyere sahip olan yıldız üst koridor, henüz ilk sezonda Worlds finali oynayan oyuncu, Fnatic’e kaybetmişti. 2018’de ise Fnatic ile Invictus Gaming’e kupayı kaptıran oyuncunun kariyerine baktığımızda tek eksiğinin Worlds ve MSI şampiyonluğu olduğunu görüyoruz.

Tecrübesi ve yetenekleriyle uzun süre üst segment takımlarda kalmayı başaran oyuncunun yeni durağında ve yeni görevinde neler yapacağı merak ediliyor.

 

sOAZ ile İLGİLİ ESKİ HABERLERİMİZ İÇİN TIKLAYIN

2023’te KOI – Urien & Invokid Analiz Günlükleri #1

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir