League of Legends League of Legends Haberleri

Söylentilere göre Samsung Galaxy takımı satılıyor

Transfer sezonunda oyuncuların hangi takıma gideceği dedikodularının yanı sıra LCK’den sürpriz bir dedikodu ortaya çıktı. Bir süredir sosyal medyada da konuşulan iddiaya göre KSV eSports, Samsung Galaxy’yi satın alacak. 

League of Legends sahnesinin en prestijli ekiplerinden olan Samsung Galaxy, 2014 yılındaki şampiyonluğunun ardından Worlds 2017’yi de kazanıp SKT dışında kupayı bir kez daha kaldıran ikinci takım olmuştu. Son zamanlardaki dedikodular ise takımın satılacağı yönünde. Inven Global’in de haberine göre ekibi şu anda Overwatch Ligi’nde mücadele eden Seul Dynasty’nin de sahibi olan Kevin Chu satın almak istiyor.

İlk olarak Weibo’da atılan iddiaya göre Samsung tüm espor operasyonlarını durduracak ve takımı bir Amerikan şirketine satacak. Hayranlar ise bu takımın Kevin Chu’nun sahip olduğu KSV eSports olduğunu tahmin ediyor. Chu’nun bir süredir LCK takımları ile iletişim içinde olduğu biliniyordu. Birçok takım ile anlaşma sağlanamazken Chu’nun SSG ile anlaşmaya yakın olduğu konuşuluyor. Inven Global takımlardan yorum yapmasını istediğinde sadece SSG “Herhangi bir şey söyleyemeyiz.” cevabı verdi. Bu da dedikoduları daha da güçlendiriyor.

LCK kurallarına göre bir takımın böyle bir satış yapabilmesi için LCK komitesinden onay alması gerekiyor. Riot ise anlaşmanın sağlandığı takdirde herhangi bir problem olmadığını söylüyor. Eğer KSV eSports Samsung Galaxy’yi satın alırsa oyuncular 2018 sezonunda yeni bir takım ismi altında mücadele edecek. Tüm oyuncuların Worlds 2017 bittiği gibi SSG ile sözleşme yenilemesinin de organizasyonun para konusunda herhangi bir sıkıntı çekmediği, kadroyu elinde tutmak için gereken miktarı harcadığı anlamına geliyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında KSV’yi LCK 2018 sezonunda görme ihtimalimizin az olmadığını söylemek mümkün.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir