League of Legends

Team AURORA’nın yeni orta koridoru Cheong oldu

Geçtiğimiz mevsimi başarılı bir şekilde tamamlayan Team AURORA, 2017 Yaz Mevsimi’ne iddialı bir kadro kurma adına adımlar atıyor. Koç pozisyonuna S0NSTAR’ı transfer eden ekip, orta koridoruna ise Cheong’u getirdi.

Sezona kötü başlamasına rağmen yaptığı hamleler ile birçok problemi çözen AURORA, bu sefer Yaz Mevsimi’ne iyi bir şekilde başlamak istiyor. Kış Mevsimi’nde kadro sıkıntısı yaşayan fakat Atom-Taikki ikilisi ile bu problemleri çözen ekip, normal sezonu ikinci olarak tamamalayarak mevsim finallerine Yarı Final’den başlama hakkı elde etmişti. Oyunfor.Crew’a yenilen takım ne yazık ki KMF heyecanı yaşayamadı. Alt koridor ikilisi Ruvelius-Zergsting dışında tüm oyuncular ile yollarını ayıran AURORA, ilk Koreli transferini koç pozisyonuna yaptı.

Giants’ta stratejik koçluk yapan S0NSTAR’ın kadroya eklenmesinin ardından ekibin orta koridoru ise Cheong oldu. Daha önce Kore takımlarından Rebels Anarchy ve Ever8 Winners’ta da oynayan oyuncu, son olarak BPZ’de forma giymiş ve Kore Yükselme Ligi’nde bu takım ile üçüncülük elde etmişti. Genç ve yetenekli olan Cheong’un favori şampiyonları ise Karthus, Syndra ve Zilean.

Takımın orta koridora Koreli transfer etmesi ise diğer Koreli’nin orman rolüne geleceğini hemen hemen kesinleştiriyor. S0NSTAR’ın koç pozisyonuna getirilmiş olması ise bu iki Koreli’nin hem ülkeye alışmasını kolaylaştıracak, hem de iletişim konusunda takıma yardımcı olacaktır. Ekibin üst koridor olarak kimi tercih edeceği ise henüz bilinmiyor. Fakat takımın kurallara göre ormancı ya da üst koridora Türk bir oyuncu transfer etmek zorunda olduğunu ekleyelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.