League of Legends League of Legends Haberleri

Adrian ve Altec Team Dignitas’a, Xpecial ise Phoenix1’a transfer oldu

NA LCS’te ilk transfer harekatı Team Dignitas ve Phoenix1’dan geldi. Team Dignitas, destek oyuncusu Adrian “Adrian” Ma ve nişancı  Johnny “Altec” Ru’yu kadrosuna katarken Phoenix1 ise kötü gidişata dur demek için Alex “Xpecial” Chu’yu transfer etti.

Bu sezon hızlı bir giriş yaparak ilk iki hafta sonuçları neticesinde ligin zirvesinde bulunan Dignitas, NA LCS’in veteran oyuncularından olan Adrian ve Altec’i kadrosuna kattıklarını açıkladı. Transferlerle ilgili basın açıklamasında konuşan Dignitas koçu David “Cop” Roberson, amaçlarının gelişim göstermek ve büyümek olduğunu belirtirken Adrian ve Altec’in yetenek ve tecrübeleriyle takıma büyük katkı yapacaklarını ifade etti. Geçen sezon Team Liquid kadrosunda yer alan Adrian, bu transferin ardından yeniden lige dönme şansı bulmuş oldu. Altec ise FlyQuest bünyesinde yedek nişancı pozisyonunda bulunmasına rağmen bu sezon Vadi’ye hiç çıkamadı. Gerçekleşen transferlerin ardından takım kadrosunda yer alan nişancı LOD ve destek oyuncusu Big’in durumları ise henüz kesinleşmiş değil.

Phoenix1 ise bu sezona çok kötü bir başlangıç yapmış ve galibiyet yüzüyle tanışamayarak ligin son sırasına demir atmış durumda. Bir an önce bulunduğu konumdan kurtularak yükselmek isteyen Phoenix1, sosyal medya aracılığıyla mevcut performans hakkında özür dileyerek Xpecial’ın transferini açıkladı. Yapılan açıklamada Xpecial’ın tecrübesiyle takıma büyük bir fayda sağlayacağı belirtilirken oyuncunun pazar günü CLG’ye karşı oynayacağı aktarıldı. Oyuncunun takımın düzen konusundaki problemini çözeceğine şüphe yok.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir