League of Legends League of Legends Haberleri

Team Liquid, Xmithie, Pobelter, Cody Sun ve Anda’yı transfer etti

Sezon arası transfer gündemi her geçen gün daha da hızlanırken bir haber daha NA LCS’ten geldi. Ligin en eski organizasyonlarından Team Liquid, 2018 franchising’ine kabul edilmeyen Immortals oyuncuları Xmithie, Pobelter, Cody Sun ve Anda’yı transfer etti. 

Kurulduğu günden bu yana en kötü sezonunu geçiren Team Liquid, franchising’in de gelmesi ile ciddi bir kadro oluşturma yolunda ilk adımlarını atmaya başladı. Sezon sonunda Rox Tigers’tan Mickey’i, CLG’den ise eski ormancısı Dardoch’u transfer eden ve ligde kalmayı başaran takım, 2018 sezonu için geniş bir kadro kurdu. ESPN’in haberine göre takım Immortals’tan ayrılan Xmithie, Pobelter, Cody Sun ve Anda’yı kadrosuna kattı. Bu transferler ile TL’nin kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

  • Üst koridor: Lourlo / Viper
  • Orman: Reignover / Dardoch / Inori / Xmithie / Anda / Arcsecond
  • Orta koridor: Mickey / Goldenglue / Pobelter
  • Nişancı: Piglet / Cody Sun / Youngbin
  • Destek: Matt / KonKwon

Team Liquid’in bu kadar geniş bir kadroyu koruması elbette mümkün değil. Yıllık 350.000 dolar aldığı belirtilen ve bonuslarla bu rakamın çok daha yükseklere taşındığı söylenen ReignOver’ın takımla bir sezon daha anlaşma ihtimalinin bulunadığı söyleniyor. Ayrıca geçtiğimiz yıl birçok problem yaşayan Piglet’in de TL’den ayrılacağı hemen hemen kesin. Bununla beraber sezon sonunda transfer edilen Dardoch ve Mickey’in de gelecekleri belirsiz. Organizasyonun Pobelter’ı farklı bir takıma satma ihtimali de bulunuyor. Bu, oyuncuların birbirleri arasındaki sinerjiye bağlı olarak verilecek bir karar. Öte yandan IMT’nin diğer boştaki oyuncuları Flame ve Olleh’in hangi takımlara transfer olacağı da büyük bir merak konusu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir