League of Legends

Team SoloMid, Bessemer Ventures’dan büyük bir yatırım aldı

NA LCS ekiplerinden Team SoloMid, ABD merkezli Bessemer Venture Partners şirketinden 25 milyon dolarlık dev bir yatırım aldı.

Espora yapılan yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Pastadan pay almak isteyen şirketler takım kurma veya slot satın almanın yanı sıra sıkça mevcut büyük kulüplerle yatırım anlaşmaları yapma yoluna da gidiyor. Getçiğimiz aylarda Cloud9’ın WWE ve Hunter Pence şirketlerinden büyük bir yatırım aldığını öğrenmiştik. Bunun bir örneği de Team SoloMid ile Bessemer Venture Partners arasında yaşanıyor. ESPN’in takıma ve şirkete yakın kaynaklardan aldığı bilgilere göre anlaşmanın değeri yaklaşık 25 milyon dolar olacak.

2009’da orta koridor oyuncusu Andy “Reginald” Dinh tarafından kurulan ve Kuzey Amerika’nın en iyi takımlarından biri olan TSM, o günden bu yana büyümeye devam ediyor. League of Legends’ta NA LCS’in en köklü ekibi olarak anılan ayrıca PUBG, Hearthstone, Overwatch ve Vainglory takımları da bulunan TSM, haliyle büyük şirketlerle önemli yatırım anlaşmaları da yapıyor. Bessemer Venture Partners’ın 25 milyon dolarlık bu yatırımı sonrası takım ekonomik olarak da çok önemli bir yere gelmiş bulunuyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.