League of Legends

Unicorns of Love, LCL şampiyonu oldu

Unicorns of Love

Finalde Vega Squadron’u 3-2 ile geçen Unicorns of Love, LCL Yaz Mevsimi şampiyonu oldu ve Worlds’e katılma hakkı kazandı.

Avrupa’nın köklü organizasyonlarından olan Unicorns of Love franchising sistemine kabul görmemesinin ardından bir süre ortana kayboldu. Organizasyon mevsim başında aldığı kararla LCL ekiplerinden Team Just’ın haklarını satın aldı. Bunun üstüne yeni beşlisini duyuran UOL önemli yıldızları kadrosuna kattı. BOSS, AHaHaCiK, Nomanz, Innaxe ve Edward ile anlaşan ekip ligin en iddialı kadrolarından bir tanesini kurdu. UOL, LCL’i şampiyon olarak tamamladı.

Normal sezonda çıktığı 14 maçın 12’sini kazanan ekip 2. sırada yer aldı. Yine 12 maç kazanan Gambit Gaming ilk sırayı aldı ancak iki takımın arasında oynanan tiebreak maçının kazananı Gambit ligi lider tamamladı. Play-off yarı finalinde Elements Pro Gaming ile karşılaşan UOL seriyi rahatça 3-0 kazandı. Diğer yarı final eşleşmesinde Vega Squadron, Gambit Gaming’i 3-2 ile geçti.

Final serisi de kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. Unicorns of Love ilk maçı, AHaHaCiK’in iyi oyunuyla kazandı ancak Vega sonraki 2 maçı kazanarak seride 2-1 öne geçti. 4. maçın kazananı UOL oldu ve seri 5. maça uzadı. Son maçta da rahat bir oynayan UOL, Nomanz ve BOSS’un muazzam oyunuyla hem maçı hem de seriyi kazanmayı başardı.

Bu sonuçla birlikte Worlds ön elemelerinde bir potansiyel rakibimiz daha belli oldu. Turnuvaya Innaxe ve Edward’lı kadrosuyla gelen UOL bakalım nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.