League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games Vel’koz güncellemesi ile ilgili açıklama yaptı

Neredeyse her şampiyon sınıfına sırayla güncelleme getiren Riot Games, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamayla beraber yıl ortasında orta koridor şampiyonlarına güncelleme getireceğini açıklamıştı. Güncellemenin kapsamında Vladimir, Malzahar, Cassiopeia, Brand, Vel’koz ve Zyra gibi şampiyonlar varken, Riot Games ilk olarak bu grup arasında en az oynanan Malzahar hakkında bir bilgi paylaşımında bulunmuş, oyuncuların bu güncellemeden ne beklemesi gerektiğine dair ipuçları vermişti.

Vel’koz’un şu anda hiç de kötü bir pozisyonda olmadığını belirtelim. Ultisi ve kendine has pasifi ile yüksek hasar potansiyeline sahip şampiyonun mobil olmaması bir problem. Bunun dışında, Riot Games’e göre şampiyonun en büyük problemi çıkardığı hasarın minyon kesmeye çok bağımlı olması. Hedef seçme ve oyun sonuna kötü bir şekilde ölçeklenmesi de şampiyonun başlıca problemlerinden. Ayrıca BelugaWhale’e göre şirket şampiyonun destek rolünde oynanmasından da oldukça memnun.

Riot Games’e göre de Vel’koz şu anda kötü bir durumda değil. Şirkete göre şampiyon tam olarak gelişimini tamamlamadı ve güncelleme ile bunun gerçekleşmesi hedefleniyor. Şampiyonun yeteneklerinin geometrik özelliklerinin olması, geriye doğru kaçarken yetenek atabilmesi ve güçlü bir kombosunun olması oyun geliştiricilerinin en memnun olduğu konu. Bununla beraber rakip takımın arka saflarına bu kadar iyi bir şekilde ulaşması da şampiyonun en iyi özelliklerinden.

BelugaWhale’e göre geliştirici ekibin Vel’koz güncellemesinde şampiyon ile alakalı değişecek konular şunlar;

  • Vel’koz’un stratejik kimliği oldukça zayıf. Şampiyonun oyundaki yeri güncelleme ile daha açık bir hale gelecek.
  • Orta koridorda oynandığında şampiyonun sadece W kullanarak minyon temizlemesi oldukça rahatsız edici ve sıkıcı. Bu mekaniğin değişeceği kesin olmasa da bazı değişikliklerin geleceği hemen hemen kesin.
  • Şampiyonun taban hasarı oldukça düşük ve hasar verme potansiyeli minyon kesmeye/skora çok bağımlı.

Riot Games’in Vel’koz’un hasarı ve mobilitesi konusundaki endişeleri, Vel’koz oyuncuları için oldukça iyi bir haber. Şampiyonun yeteneklerinin büyük bir kısmının değişmeyeceğini, hasarlarının artacağını ve belki de farklı bir kombo seçeneği sunulacağını söyleyebiliriz. Güncelleme tarihi ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor. Bu değişikliklerin henüz geliştirme aşamasında olduğunu, bu açıklamadan tamamıyla farklı değişikliklerin gelebileceğini de belirtelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir