League of Legends League of Legends Haberleri

Wendelbo, 1907 Fenerbahçe Espor’dan ayrıldı

1907 Fenerbahçe Espor, Danimarkalı destek Wendelbo ile yolların ayrıldığını duyurdu.

2020 sezonu için kurulan kadroda yerli çekirdeğini orman, orta ve alt koridordan oluşturan 1907 Fenerbahçe Espor, yabancı hakkını üst koridor ve destek pozisyonlarında kullandı. Koreli oyuncu HiRit’i transfer eden ekip destek pozisyonu için Wendelbo ile anlaşmaya vardı. Takım sezona iyi bir başlangıç yaptı. 3. haftada Luger akademiye yollandı ve Neos as takıma yükseldi. Bu beşliyle 4 maça çıkıldı ve 2 galibiyet 2 mağlubiyet geldi. 1907 Fenerbahçe Espor, bu sonuçların ardından destek Wendelbo ile yolları ayırdı.

Kariyerinde birçok farklı takımın formasını giyen Wendelbo, 2013 yılından beri profesyonel arenada yer alıyor. Bu süre zarfında ülkemizde Fenerbahçe’yle birlikte 3 takımın formasını giydi. Bu takımlar Crew Esports Club ve Team Aurora oldu. Kariyerindeki en büyük başarısı ise Nordic Championship şampiyonluğu yaşamasının ardından EU Masters’a katılması oldu. Turnuvaya o dönemki takımı Team Atlantis ile katıldı ve ekip grup aşamasını geçemedi.

Danimarkalı destek oyun içi karar alma konusunda saygı duyulan oyunculardan. Koridor aşamasını yönetmesi, geç oyunda aldığı kararlar ve takımı sıkıştığında yaptığı hamlelerle kendine yer bulan Wendelbo, bu sezon herhangi bir takımla anlaşacak mı bilinmiyor. Dışarıdan bir göz olarak Fenerbahçe performansına baktığımızda son hafta hariç fena olmayan oyunları olduğunu söylemek mümkün. Tabii takım içinde neler olduğunu biz de bilemiyoruz.

Bakalım Wendelbo, bu sezon herhangi bir takımla anlaşma sağlayacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir