League of Legends League of Legends Haberleri

WildTurtle, FlyQuest’e transfer oldu

2017 Bahar Mevsimi’nde Team SoloMid ile NA LCS Şampiyonluğu yaşayan WildTurtle, FlyQuest’e transfer oldu. Oyuncu böylelikle 2013 yılında NA CS’de beraber mücadele ettiği Hai ve Lemonnation ile de tekrar aynı takıma dönmüş oldu.

NA LCS’te Yaz Mevsimi’nin en büyük hamlelerinden birisi dün gece gerçekleşti. Sezon başında Doublelift, 2016 Dünya Şampiyonası’nın verdiği hayal kırıklığı ile profesyonel kariyerine bir mevsim ara verip yayıncılığa odaklanacağını açıklamıştı. Oyuncunun bu kararı TSM’i derinden etkiledi zira Doublelift TSM’in birincil shotcaller’ıydı. Takımın agresiflik ihtiyacını iyi kapatan oyuncunun yerine ise yine bir sezon önce takım forması giyen WildTurtle ile anlaşıldı. Turtle ile Doublelift’in ayrı tarzda oyuncular olması ise TSM’in mevsim performansını etkilemese de MSI’daki başarısızlığın altında yatan nedenlerden birisi buydu.

Yaz Mevsimi için takıma geri döneceğini söyleyen Doublelift gerçekten de TSM’e geri döndü ve takım altı kişilik kadro ile yoluna devam edeceğini açıkladı. League of Legends izleyicilerinin ortak fikirlerinden birisi de Turtle’ın yedek kalamayacak kadar iyi bir oyuncu olmasıydı. Oyuncu da önüne çıkan fırsatları değerlendirdi ve FlyQuest’e transfer oldu.

2017 Bahar Mevsimi’nin başında NA LCS’e yükselen FlyQuest, Hai, Lemonnation ve Balls gibi eski efsanevi Cloud9 veteranlarından oluşuyor. Herkes takımın ligin sonuna demir atacağını tahmin etmesine rağmen FLY harika bir makro oyunla ligi beşinci sırada bitirdi ve Yarı Final’e kadar yükselmeyi başardı. Burada TSM’e yenilen ekip yine de kendisini kanıtladı ve takdirleri topladı.

FLY’ın kadrosunun böylelikle daha güçlü bir hal aldığını belirtmek gerekiyor. Altec takımın zayıf halkası olmasa da Turtle’ın daha iyi bir nişancı olduğu kesin. FLY’ın yeni nişancısı ile neler yapabileceğini ise hep beraber izleyip göreceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir