League of Legends League of Legends Haberleri

Worlds 2016 Finali’ni 43 milyon kişi izledi

Espor kültürünün git gide güçlendiği ve büyüdüğü şu günlerde League of Legends, Worlds 2016 turnuvası ile bir kez daha kendisini kanıtladı. Riot Games’in yayınladığı rakamlara göre Samsung Galaxy ve SK Telecom T1 arasında oynanan 2016 Dünya Şampiyonası Finali’ni 43 milyon kişi izledi.

Son yıllarda büyük bir atılım gerçekleştiren ve izlenme oranları konusunda büyük rakamlar elde eden League of Legeds, Worlds 2016 ile bir rekor daha kırdı. Amerika’da düzenlenen ve dünyanın en iyi takımlarının katıldığı 2016 Dünya Şampiyonası Finali, 43 milyon kişi tarafından izlendi. Bu rakam belirlenirken özgür yayın yapan tüm yayıncı sitelerindeki rakamların toplamı baz alındı. Geçtiğimiz yıl SK Telecom T1 ile ROX Tigers arasında oynanan Worlds Finali’ni 36 milyon kişi izlemişti.

Bununla beraber dikkat çeken rakamlardan birisi ise aynı anda izleyen kişi sayısıydı. 2015 yılında 14 milyon olan bu rakam, 2016 yılında 14.7’ye ulaşarak burada da rekor kırdı. League of Legends’ın popülerliğinin tartışıldığı 2016 yılının sonunda, oyun ile alakalı en büyük turnuvanın izleyici sayısında bu rakamlara ulaşması büyük bir anlam ifade ediyor. Ayrıca bu izlenme oranları Riot Games ile MLBAM’in ortaklığının da ne kadar önemli ve ciddi bir yatırım olduğunu gösteriyor. Bu yıl düzenlenen Stanley Cup Finali’ni ise sadece 6.9 milyon kişi izledi.

Açıklanan rakamlara göre ise bu yıl düzenlenen Worlds Finali, şu ana kadarki en uzun final serisi oldu. SK Telecom T1’in 2-0 öne geçmesine rağmen Samsung’un harika mücadelesi sonucunda 2-2 olan final, son maçı SKT’nin kazanması ile 3-2 bitmişti. Toplamda 256 dakika süren 5 maç, ortalama olarak 50 dakikanın üzerinde sürdü.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir