League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Worlds 2017 finalini 75 milyon kişi izledi

League of Legends sahnesinin en büyük turnuvası olan Worlds 2017 bir rekora daha imza attı. Samsung Galaxy’nin SK Telecom T1’i 3-0 ile geçerek şampiyon olduğu eşleşmeyi Esportscharts‘a göre 75 milyon kişi izledi.

Çin’in en görkemli statlarından birisi olan Kuş Yuvası’nda gerçekleşen Worlds 2017 finali büyük bir çekişmeye sahne oldu. 2016 yılının rövanşı olan karşılaşmaya ilgi büyükken League of Legends izleyicileri harika bir açılış seremonisi de izledi. Herkes SKT’nin yine şampiyon olacağını düşünse de SSG ilk maçta itibaren harika bir oyun ortaya koydu ve seriyi kazandı. Özellikle ilk maçta rakibine sadece tek bir kule veren SSG, tam anlamıyla SKT’yi domine etti. Herkes heyecanın yüksek olmayacağını söylese de izleyici rakamları tam tersini gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl rekor kıran turnuva finali bu yıl aynı şekilde yoğun bir ilgiye maruz kaldı. Esportscharts’ın rakamlarına göre turnuva finalini 75 milyon kişi izledi. Geçtiğimiz yıl bu rakam 43 milyondu. Çin seyircilerin sayıları da dahil edilen bu rakam, 2016 yılına göre yaklaşık dörtte üç oranında arttı.

Espor sahnesinin en popüler oyunlarından LoL’ün bu izleyici rakamlarını görmesi ise ilerisi için umutları daha da arttırıyor. Simültane izleyici sayısı ise yine Çin rakamları dahil edildiğinde 33 milyonu aşıyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir