League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Worlds 2017’de ilk yarı finalist Samsung Galaxy oldu

Büyük bir heyecana sahne olan çeyrek final serisinde LCK şampiyonu Longzhu Gaming’i 3-0 ile geçen Samsung Galaxy, adını yarı finale yazdıran ilk takım oldu. Büyük bir sürprize imza atan ekip, yarı finalde Team WE-Cloud9 eşleşmesinin kazananı ile oynayacak.

Şu ana kadar harika karşılaşmalara sahne olan Worlds 2017’nin en büyük sürprizi çeyrek finallerin ilk ayağında gerçekleşti. 2017 Yaz Mevsimi’nde LCK’yi domine eden Longzhu, Samsung karşısında oldukça çaresiz kaldı ve seriyi kaybetti. LZ’nin harika bir grup aşaması geçirdiğini ve çeyrek finale yükselen takımlar arasında yenilgisiz tek takım olduğunu da belirtmek gerekiyor. Öte yandan LZ’nin grubunun görece kolay olması ve gerçek bir teste tabi tutulmaması da takımın namağlup olmasının altında yatan nedenlerdendi.

Bununla birlikte SSG için grup aşaması oldukça zorlu geçti. RNG, G2 ve temsilcimiz 1907 Fenerbahçe ile aynı grupta bulunan SSG’nin çeyrek finale yükselmesi zaten bekleniyordu. İki Koreli takımın mücadelesi harika bir şekilde başladı. Kızgın Buhurdanlık metasının dışında olan destek-Thresh seçimini yapan LZ yasaklama ekranında körlemesine Jax alırken, SSG ise Malzahar ve Kennen tercihleriyle cevap verdi. İlk maç takım savaşları etrafında şekillenirken SSG çok daha iyi takım savaşı kompozisyonu kurduğu için elde ettiği avantajları görevlere dönüştürdü ve maçı kazandı.

Serinin ikinci maçında ise Crown ve Ruler’ın şovu vardı. Shen-Sejuani kitle kontrol ikilisini çok iyi kullanan SSG, Crown’un Taliyah’ı ile harita baskısını rahatlıkla oluşturdu. Ruler da Tristana ile kritik pozisyonlar alarak takımına galibiyeti getirdi. LZ’de ise Khan ilk defa profesyonel kariyerinde Cho’Gath oynadı, Cuzz’ın ise zayıflıkları çok fazla göze battı ve cezalandırıldı.

Worlds tarihinde hiçbir takım bir beş maçlık seride 2-0 geri düştükten sonra geri dönememişti. Sadece istatistikler değil momentum da üçüncü maç öncesi SSG’nin yanındaydı. İkinci maçtaki kompozisyonundan sadece orta koridoru değiştiren SSG, sürpriz bir şekilde Taliyah’a karşı Lissandra aldı. Bir yıldır Lissandra oynamayan Crown da yine yıldızlaştı ve harika takım savaşları çıkardı. Khan’a koridoru domine edebileceği Trundle tercihini alan LZ ise oyuncu koridorunu kazanmasına rağmen SSG’nin takım savaşı kompozisyonuna cevap veremedi. SSG böylelikle Koreli rakibini 3-0 gibi temiz bir skorla geçerek rakibini turnuva dışına itti.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir