League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Worlds 2017’de çeyrek final eşleşmeleri belli oldu

Grup aşamasının tamamlandığı Worlds 2017’de çeyrek final eşleşmeleri belirlendi. Son anda gruptan çıkmayı başaran Cloud9 Team WE ile eşleşirken yenilgisiz Longzhu Gaming ise Samsung Galaxy ile oynayacak.

Son yılların en çekişmeli ve eğlenceli grup aşamasının oynandığı Worlds 2017, harika çeyrek final eşleşmelerine sahne olacak. Yapılan kuraya göre seriler şu şekilde:

Grubumuzu birinci olarak bitiren Royal Never Give Up Fnatic ile oynayacakken D grubunu sürpriz bir biçimde TSM’in üzerinde tamamlayan Misfits ise son şampiyon SK Telecom T1 ile yarı final mücadelesi verecek. Play-In aşamasında oynayan iki ekip WE ve C9 da birbiri ile eşleşti. Son olarak LZ ise grup aşamasında beklenilenin altında performans gösteren SSG ile karşılaşacak.

Çeyrek final mücadeleleri 19 Ekim Perşembe günü başlıyor. Eşleşmeler her gün saat 10:00’da oynanacak. Takvim şu şekilde:

  • 19 Ekim Perşembe Longzhu Gaming-Samsung Galaxy
  • 20 Ekim Cuma SK Telecom T1-Misfits
  • 21 Ekim Cumartesi Royal Never Give Up-Fnatic
  • 22 Ekim Pazar Team WE-Cloud9

Baktığımızda eşleşmelerde oldukça ilgi çekici hikayeler de bulunuyor. LZ-SSG serisi LZ için ciddi bir sınav niteliğinde. MSF ise erken oyunda avantaj elde ettiğinde neler yapabildiğini gösterdi. Öte yandan  SKT ise erken oyunda geri düştüğünde geri dönebileceğini iki defa EDG karşısında kanıtladı. RNG-FNC serisi ise turnuvanın belki de en iyi iki nişancısı Uzi ve Rekkles’ı karşı karşıya getirecek. WE-C9 serisi ise Kuzey Amerika temsilcisi için en ideal kura oldu. NA’dan sadece tek bir takım çeyrek finale yükselirken C9’un WE karşısında galibiyete ulaşma şansı diğer rakiplere göre çok daha yüksek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir