League of Legends

Yenilenen Nunu’nun yetenekleri belli oldu

Riot Games

Akali’den sonra yenilecek olan Nunu’nun yeni yetenekleri açıklandı.

Yeni şampiyon çıkarmanın yanında eski, oynanışı tek düze olan şampiyonları yenilemeye de odaklanan Riot Games’in sıradaki hedefi Nunu. Sezon 1’den bu yana oyunda bulanan ve en eski şampiyonlardan biri olan Nunu artık yenileniyor ve yetenekleri eskisine göre çok daha eğlenceli görünüyor. Riot’ın şampiyonu yenilerken Nunu’yu Nunu yapan özelliklerini olabildiğince sakladığını görebiliyoruz. İşte yeni Nunu’nun yetenekleri;

  • Pasif-Freljord’un Çağrısı

Rakip şampiyonlara, büyük canavarlara veya yapılara hasar vermek, birkaç saniyeliğine Willump’ın ve yakınındaki bir takım arkadaşının saldırı ve hareket hızını arttırır (en yüksek saldırı hızına sahip takım arkadaşına öncelik verilir).

Willump Freljord’un Çağrısı‘nı duyduğunda, normal saldırı hasarının bir bölümü yakındaki diğer hedeflere de uygulanır.

  • Q-Tüket

Willump rakibinden bir ısırık alarak canavar ve minyonlara gerçek hasar; şampiyonlaraysa büyü hasarı verir ve kendini iyileştirir.

Şampiyonun canı azken bu iyileştirme miktarı önemli ölçüde artar.

  • W-Büsbüyük Kartopu

Willump boyutu ve hızı giderek artan bir kartopu yuvarlamaya başlar. Kartopunu bir duvara, rakip şampiyona veya büyük canavara çarpmak yakındaki rakiplere hasar verir ve onları havaya savurur. Yeteneği yeniden etkinleştirmek kartopunu düz bir hat boyunca ileri göndererek şampiyon ve canavarların yanı sıra minyonlara da hasar verir ve onları havaya savurur.

Hasar miktarı ve havaya savurma süresi kartopunun boyutuyla beraber artar.

  • E-Kartopu Yağmuru

Birkaç saniyeliğine en fazla üç kartopu dalgası göndererek şampiyonlar ve canavarlara hasar verir. İsabet alan hedefler Kar Hapsi etkisiyle işaretlenir. Bir dalgadaki üç kartopunun tamamından isabet alan hedefler kısa süreliğine yavaşlar.

Kartopu Yağmuru tamamlandığında, şampiyonun yakınındaki Kar Hapsi’yle işaretlenmiş bütün rakipler kısa süreliğine yere sabitlenir.

  • R-Mutlak Sıfır

Nunu ve Willump çevrelerindeki bölgeden ısı emerek bir kalkan kazanır ve yoğunlaştıkları sırada yakındaki rakiplere giderek artan bir yavaşlatma etkisi uygular. Sıcaklık mutlak sıfıra ulaştığında hâlâ donma alanında bulunan rakipler, yoğunlaşma süresine bağlı olarak büyük miktarda hasar alır.

Mutlak Sıfır erken iptal edilebilir ve çalı veya savaş sisi içinden kullanıldığında şampiyonu açığa çıkarmaz.


Riot son zamanlarda Aatrox, Irelia, Akali gibi oldukça başarılı bir şekilde yenilenen şampiyonlardan sonra Nunu’da da oldukça iyi bir iş çıkarmış gibi görünüyor. Eski yetenekleri nispeten sıkıcı olarak adlandırılabilecek şampiyonun yeni yetenekleri hem işlevsel, hem de oynanış olarak çok daha keyifli görünüyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.