League of Legends

Yetenek Gücü Gragas geri dönüyor

Sezon 3’ten bu yana yetenek gücü eşyalarıyla oynanan Gragas’ı pek görmüyorduk. Riot Games 8.7 yamasında şampiyonu yeniden orta koridorda oynanabilir hale getirmeyi planlıyor.

Vi, Jinx, Gnar, Ekko ve Jhin’in tasarımcısı August Browning, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Uzun süredir hasar potansiyelini ortaya koyamayan Gragas’a yönelik çalışmalar yapıldığını duyuran Riot Games çalışanı, Q ve W yetenekleri üzerinde çalışıldığını dile getirdi. Buna göre Q yeteneğinin yetenek gücü oranı %60’tan %70’e yükseltilecek. PBE sunucusunda şu sıralar denenen değişiklik, beklenmedik bir durum ortaya çıkmazsa birkaç hafta içinde oyuna eklenecek.

Bir diğer değişiklik ise Gragas’ın W yeteneğine geliyor. Öncelikle Ayyaş Hiddeti’nin yetenek gücü oranının %30’dan %50’ye çıkarılacağını söyleyelim. Lich Boğan çıkılması durumunda rakibe ciddi hasarlar verilmesini sağlayan W, artık sahip olunan yetenek gücü miktarından da fazlaca faydalanacak. Öte yandan şampiyonun bu yeteneğine bir güçlendirme daha geliyor. W’nun kullanımı sırasında rakiplere herhangi bir hasar veremeyen Gragas, bundan böyle 2,5 saniye boyunca daha fazla hasar azaltma kazanacak. Ayrıca bu hasar azaltma oranı sahip olunan yetenek gücü miktarına göre de artacak. Tüm bu değişikliklerin Gragas’ı yeniden metaya sokacağını söyleyebiliriz.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.