League of Legends

Youngbuck, Excel Esports’a transfer oldu

Riot Games

Son iki yıldır Fnatic’in koçluğunu üstlenen Youngbuck, gelecek mevsim için Excel Esports ile anlaştı.

Fnatic’in geçtiğimiz yıllardaki başarısının arkasındaki en büyük faktörlerden biri olan Youngbuck son iki mevsimdir takımla sahneye çıkıyordu. Ondan önce ise Hollandalı koç yerine sahnede Dylan Falco’yu görüyorduk. Fnatic ile birçok başarı elde eden Youngbuck, geçtiğimiz günlerde takımdan ayrılmıştı. Bu haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Çok geçmeden Hollandalı koçun yeni durağı belli oldu. Başarılı isim gelecek mevsim için Excel Esports ile anlaştı.

Youngbuck koçluk kariyerine hızlı bir giriş yapmış ve G2 Esports ile 4 mevsim üst üste şampiyon olmayı başarmıştı. Eski üst koridor Fnatic’te de başarılı mevsimler geçirdi ve Worlds Finali görmeyi başardı. Sezonun son bulmasıyla takımdan ayrılan ismin yeni durağının neresi olacağı merakla bekleniyordu. LEC’nin son bir yıldaki en başarısız takımı olan Excel Esports, iyi sonuçlar alabilmek için deneyimli koçla anlaşma sağladı.

Excel Esports LEC’ye geçtiğimiz Bahar Mevsimi’nde katıldı. İlk mevsiminde 5 galibiyet 13 mağlubiyet alan ekip ligi 9. sırada tamamladı. Son mevsimde ise 4 galibiyet 14 mağlubiyet alan Excel ligi sonuncu sırada tamamladı. Yeni sezona girerken takım kadrosunda önemli değişiklikler yapılacağı tahmin edildi. Excel bu işe koçuyla başladı. DLim ile yollarını ayıran ekibin başında Youngbuck yer alacak.

Excel Esports’un gelecek mevsimki kadrosu henüz belli değil. Bakalım Youngbuck’ın da gelişiyle önemli transferler yapılacak mı?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.