League of Legends League of Legends Haberleri

Zen, 1907 Fenerbahçe Espor’dan ayrıldı

Bu mevsim Türkinatör’le birlikte 1907 Fenerbahçe Espor’un koçluk görevini üstlenen Zen, bugün yapılan açıklamaya göre takımdan ayrıldı.

1907 Fenerbahçe Espor bu mevsim geçtiğimiz mevsime kıyasla oyunun her alanında geriye gitmiş durumda. Seçim yasaklama, tecrübe ve makro oyun konusunda sıkıntılar yaşayan ekip Kış Mevsimi’ne kıyasla daha sönük bir izlenim veriyor. Mevsim genelinde çeşitli kadro varyasyonlarına giden takım transfer konusunda da bazı hamleler yaptı. Play-offlara 6. sıradan katılan ekip bugün yapılan açıklamaya göre bir isimle daha yollarını ayırdı. Fenerbahçe, Zen ile karşılıklı olarak anlaşarak koçun sözleşmesi feshetti.

2017 yılından bu yana kariyerini sürdüren Zen ilk olarak Gambit Gaming ile çalıştı. Ardından Rox ve Millenium’a giden koç bu takımlarda geçirdiği kısa sürelerin ardından Misfits Akademi’yle anlaştı. Misftis Akademi’yle daha uzun soluklu bir sözleşme imzalayan isim takımla 2 mevsim geçirdi ve ikisinde de EU Masters’a katılma hakkı kazandı. Takım iki turnuvada da başarı elde edemedi. Avrupa’nın bölgesel liglerinde devam eden Zen’in bir sonraki durağı Splyce Vipers oldu. Takımla İspanya şampiyonu olan koç yine EU Masters’a katıldı ancak bu sefer çeyrek finali geçemedi.

Mevsim başında 1907 Fenerbahçe Espor’a gelen Zen, uzun bir süre sahnede yer aldı. Son haftalarda ise sahnede sadece Türkinatör’ü gördük. Daha önce Wiz’le yollarını ayıran 1907 Fenerbahçe bugün yapılan açıklamaya göre Zen’le de sözleşmesini feshetti. Takım play-offlarda sadece Türkinatör’ü kullanacak gibi gözüküyor.

Bakalım bu kararın ardından 1907 Fenerbahçe Espor’un seçim yasaklama ekranındaki performansı nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir