League of Legends

Zergsting, 1907 Fenerbahçe Espor’a transfer oldu

Riot Games

2017 TBF Şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor, kadrosundaki ilk değişikliğini destek rolünde yaptı. Japone ile yollarını ayıran takım, geçtiğimiz mevsim Team AURORA’da harika bir sezon geçiren Zergsting’i transfer etti. 

Şampiyonluk Ligi’ndeki transfer dönemi hızlı bir şekilde başladı. Destek oyuncusu Japone ile yollarını ayıran 1907 Fenerbahçe, bu boşluğu Zergsting ile dolduracak. 2017 sezonunda League of Legends’a adım atan FB, ilk sezonunda KMF’de yarı finale kadar yükselmişti. Yaz Mevsimi’nde ise kadrosunun büyük bir bölümünü koruyan ve ormana Move’u getiren ekip, bu hamlesinin meyvelerini sezon boyunca yedi. Orman-orta koridor sinerjisi öne çıkarken takım sezon ortasında Rift Rivals’ta şampiyon oldu ve tarz değiştirerek daha çok alt koridor odaklı oynamaya başladı. Takımın bu değişikliği yapmasının en büyük nedeni ise Padden ve Japone ikilisinin arka plandaki oyuncular yerine taşıyıcı rolünü üstlenmesiydi. Padden’ın gelişimi herkes tarafından gözlemlenirken Japone de büyük bir gelişim gösterdi ve takım için ne kadar önemli olduğunu kanıtladı.

Öte yandan ligimizin veteran desteklerinden Zergsting ise harika bir mevsim geçirdi. Dilediğinde ligin en iyi destek oyuncusu olduğunu kanıtlayabilen Zergsting, metanın kendisine tam olarak uymasıyla adeta yıldızlaştı. Ruve Sama’nın performansını da yukarı taşıyan oyuncu, Thresh, Janna, Rakan ve Bard gibi şampiyonlarla etkileyici performanslar sergiledi. Takımlar seçim yasaklama ekranında kendisini hedef alsa da mevsim boyunca 10’un üzerinde farklı şampiyonla oynayan Zergsting, havuzunun genişliğini herkese gösterdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.