League of Legends League of Legends Haberleri

Zven ve Mithy, Team SoloMid’e transfer oldu

Sezon arası transfer dönemi tüm çılgınlığı ile devam ediyor. Bir kez daha NA’de başarı yakalamasına rağmen Worlds’te hayal kırıklığına uğrayan Team SoloMid, alt koridorunu değiştiriyor. DeKay’in haberine göre takım, G2’den ayrılan Zven ve Mithy’yi transfer etti. 

NA LCS’te 2018 sezonundan itibaren franchising sistemine geçiliyor oluşu transfer piyasasını da hareketlendirdi. Birçok takım franchising ile çok daha yüksek miktarlarda gelir elde edebilecek. Dolayısıyla oyuncular için NA LCS’in cazibesinin bir kat daha arttığını söylemek mümkün. Batı dünyasının en eski kulüplerinden Team SoloMid’in önümüzdeki mevsim için radikal kararlar alacağı konuşuluyordu. Bu haberler doğru çıktı ve ekip alt koridoruna Zven ve Mithy’yi transfer etti.

Bu karar herkes için sürpriz oldu. Daha önce Doublelift ve Biofrost’un TSM’den ayrılacağı dedikoduları çıksa da Doublelift takımdan ayrılmayacağını belirten bir açıklama yapmıştı. Görünüşe göre Reginald bu kararını değiştirdi. TSM, 2017 sezonu başında bir mevsim ara vereceğini açıklayan Doublelift yerine WildTurtle ile maçlara çıkmıştı. Yaz Mevsimi’nde Doublelift’in geri dönüşü TSM’in eski gücüne kavuşacağı görüşünü güçlendirmesine rağmen bu gerçekleşmedi. Takım ilk haftalarda fazlasıyla sıkıntı çekti ve şampiyonluğa ulaşmasına rağmen beklenen performansı sergileyemedi. Elbette TSM’in Worlds performansının da büyük bir hayal kırıklığı olduğunu not etmek gerekiyor.

Öte yandan Zven ve Mithy ikilisi ise uzun bir süredir beraber oynuyor. Origen’in kuruluşunda yer alan iki ardından G2’ye transfer olmuş ve EU’da birçok kez şampiyonluk yaşamıştı. Batının en iyi alt koridor ikilisi olarak gösterilen Zven-Mithy’nin bu transferi ile TSM’de orman rolündeki Svenskeren’in de yabancı sınırından dolayı gönderilmesi gerekecek. Bu da takımın MikeYeung’u transfer edeceği dedikodularını güçlendiriyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir