Magic: The Gathering

Fujitora, Mythic Qualifier Weekend’de oynamaya hak kazandı

Royal Youth’un tecrübeli Hearthstone oyuncusu Fujitora, Magic the Gathering: Arena dünya sıralamasında ilk 1000’e girerek Mythic Qualifier Weekend’de oynamaya hak kazandı.

Hearthstone ve benzeri bir çok kart oyununun atası olarak gösterilen Magic the Gathering, şu sıralar düzenlediği turnuvalar ile kart temelli oyun dünyasının dikkatini çekmeyi sürdürüyor. Wizards of the Coast şirketinin kurucusu ve aynı zamanda bir matematik profesörü olan Richard Garfield tarafından 1993 yılında yaratılan oyun, en son 26-28 Nisan tarihleri arasında, Londra’da Mythic Championship II turnuvasını düzenlemişti. Hatta sizlerle turnuvadan üzücü bir haberi paylaşmıştık. Aşağıdaki linkten ilgili habere gidebilirsiniz.

Bugün itibariyle hem oyunu hem de bizleri ilgilendiren güzel bir haber aldık. Türkiyeli Magic the Gathering: Arena oyuncularını sevindirecek habere göre, Royal Youth’un tecrübeli Hearthstone oyuncusu Kaan “Fujitora” Çekli, oyunun dünya sıralamasında ilk 1000’e girmeyi başararak Mythic Qualifer Weekend‘de oynamaya hak kazandı.

Temsilcimiz, Mythic Qualifier Weekend’de sergileyeceği performansa göre önümüzdeki yıl düzenlenecek Mythic Championship III’ye katılmaya hak kazanacak.

Etkinlikte son 16’ya kalmayı başaran oyuncular 750.000 bin dolar ödül havuzuna sahip Mythic Championship III turnuvasına katılacak.

Magic the Gathering: Arena ile ilgili gelişmeleri güncel olarak takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Oyuncuyla ilgili ilginizi çekebilecek diğer haberler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir