Magic: The Gathering

Magic: The Gathering dünya şampiyonu turnuvada hile yaptı

Magic: The Gathering‘in Hall of Famer ve dünya şampiyonu oyuncusu Yuuya Watanabe, işaretli kartların destesinde bulunmasından sonra Mythic Championship 2‘dan diskalifiye edildi.

Magic: The Gathering, 1993 yılında piyasa sürüldüğünden beri kart temelli oyunların en popülerlerinden biri. Dünyanın birçok farklı bölgesinde resmi turnuvaların yanı sıra oyunun hayranları kendi aralarında da turnuvalar düzenliyor.

Şüphesiz oyunun en büyük turnuvalarından biri şu an Mythic Championship. Şu an ikincisi düzenlenen turnuvaya dünyanın pek çok farlı bölgesinden oyuncu katıldı. Herhalde bunlardan en önemlileri Japon oyuncu Yuuya Watanabe idi. Lakin ne yazık ki, Hall of Famer ve dünya şampiyonu ünlü oyuncu, işaretlenmiş kartları destesinde bulundurmak bakımından hile yaptığı için turnuvadan diskalifiye edildi.

Ünlü oyuncunun hile yaptığına dair haber, turnuvanın Twitch üzerinden yaptığı yayın sırasın duyuruldu. İşte karşınızda o anın klibi:

Bu durum ünlü oyuncunun Magic Pro League‘e katılmasında da belirli sıkıntılara yol açabilir.

Ayrıca oyuncu, Twitter‘dan Japonca yazılmış bir özür metni yayınladı. Metinde hayranlarından özür dileyen oyuncu, kartların işaretli olduğunun farkında olmadığını, ancak hakemin işaret ettiği anda durumun farkına vardığını açıkladı. Olayın bir kaza mı yoksa hile mi olduğu ise hâlâ belirsizliğini koruyor.

Ünlü Overwatch League sunucusu Mitch ‘Uber’ Leslie ise Twitter üzerinden şaşkınlığını şu şekilde dile getirdi:

Magic: The Gathering ile ilgili gelişmeleri güncel olarak takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir