Overwatch Overwatch Haberleri

Blizzard Overwatch ligi kurmaya hazırlanıyor

Mayıs ayında çıkan ve eSpor dünyasına ciddi bir giriş yapan Overwatch sonunda kendi ligine kavuşuyor. Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick’in yaptığı açıklaya göre şirket eSpor ile profesyonel bir şekilde ilgilenecek.

Blizzard’ın bu yıl piyasaya sürdüğü ve müthiş bir başarı yakalayan Overwatch hakkında güzel gelişmeler yaşanıyor. Bu yıl ilk defa BlizzCon’da Dünya Şampiyonası düzenleyecek olan Blizzard, önümüzdeki yıl için ise lig kurmayı planlıyor. Farklı ülkelerden farklı organizasyonlar ile iletişim içinde olduklarını belirten Kotick, liglerin kaç takım içereceğini ve kaç lig olacağı hakkında bilgi vermedi.

Bu haber Overwatch için oldukça önemli zira bir oyunun eSpor dünyasında kendine yer edinmesi için düzenli olarak bir mücadele içermesi gerekiyor. Dota 2’nin yıl boyunca birçok Major turnuvası ve bölgesel turnuvaları olurken CS:GO da bu konuda oldukça etkin. Şu anda  eSpor dünyasının en büyük ismi olarak görülen League of Legends’ın da bu kadar başarı yakalamasının altında yatan neden 2013 yılında Riot Games’in League Championship Series’i duyurmasıydı. Hem izleyici sayısını, hem de profesyonel eSpor’un kalitesini arttırmak amacıyla kurulan bu ligler oyunlara büyük katkı sağlamakta.

Bununla beraber hızlıca büyüyen Overwatch dünyasına katkıda bulunan takımlar için de lig sisteminin geliyor oluşu oldukça iyi haber. Diğer eSpor dallarında takımları olan hemen hemen her takım Overwatch takımı kurmak için girişimde bulunmuş ve bunu gerçekleştirmişti. OW liginin detayları ise yıl sonuna doğru yine Blizzard tarafından bir açıklama ile şekillenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir