Overwatch Overwatch Haberleri

Forg1ven, Overwatch Dünya Şampiyonası’na katılabilir

Kasım ayında gerçekleşecek olan Overwatch Dünya Şampiyonası’na Konstantinos “FORG1VEN” Tzortziou’nun da katılma ihtimali bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Blizzard çiçeği burnunda yeni oyunu Overwatch için yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nın detaylarını paylaşmıştı. Üç büyük sunucudan ülke takımlarının mücadele edeceği Dünya Şampiyonası, Kasım ayında düzenlenecek olan BlizzCon 2016’da oynanacak. Resmi siteden yapılan açıklama ile turnuvanın detayları belli olurken, sürpriz bir şekilde para ödülünün de olmadığı belirtilmişti. Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik sunucularında oynayan oyuncuların katılacağı turnuvada ülke takımları yer alacak.

Önceki günlerde şampiyona adına ilginç bir gelişme yaşandı. League of Legends profesyonel sahnesinin en popüler nişancıları arasında yer alan Forg1ven’ın Overwatch’a olan yakınlığı birçok kişi tarafından biliniyordu. Zira Yunan oyuncu LoL sahnesini bıraktığı zaman diliminde kendi Twitter hesabından birçok kez oyun ile alakalı tweetler atmış ve hatta takım arayışlarına bile girmişti. Bizzat Blizzard tarafından Overwatch Dünya Şampiyonası için bir davet maili aldığı bilgisini hayranlarıyla paylaşan Forg1ven kafalarda bir kez daha soru işaretleri yarattı.

Hali hazırda EU LCS takımlarından H2K Gaming’in sözleşmeli oyuncusu olan Forg1ven’in şampiyonaya katılma olasılığı ise birçok konuya göre değişkenlik gösteriyor. H2K’in LoL Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanması halinde yıldız oyuncunun Overwatch şampiyonasına katılması imkansız gözüküyor. Takımın 2016 Dünya Şampiyonası’na katılamama halinde ise ihtimaller Forg1ven adına daha da güçleniyor.

Hem oyuncu hem de iki oyunun profesyonel sahnesi için bir hayli ilginç olan bu konunun önümüzdeki zaman aralığında netleşmesi bekleniyor.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir