Overwatch

Guangzhou Charge, The One Winner takımını bünyesine kattı

Overwatch League’te yer alan ve Stage 3 kapsamında playoff için mücadele eden Çin merkezli Guangzhou Charge takımı, yine Çin takımlarından biri olan The One Winner takımını(takım aynı zamanda T1w olarak da biliniyor) bünyesine kattı.

T1w, Overwatch Contenders Çin’de mücadele eden takımlardan bir tanesi. Bu anlaşmayla birlikte takım T1W.GZA olarak isim değişikliğine gidecek ve Guangzhou Charge’ın akademi takımı olarak mücadelesine devam edecek.

Guanghou, daha önce Guangzhou Academy adında, onlar için Overwatch Contenders Çin’de mücadele edecek bir takım kurmuştu. Fakat kurulan takım çok kötü bir performans göstermişti. Bu performansın ardında da takım dağıtılmıştı. Overwatch League’de yer alan birçok takım kendi akademi takımlarına sahip. Bunun amacı ise yeni oyuncular keşfetmek ve keşfettikleri oyuncuların tecrübelerini ve kabiliyetlerini geliştirmek.

The One Winner, 4 sezondur Contenders liginde yer alıyor ve başarılı bir performans sergiliyor. Guangzhou’nun yatırım yapmak için bu takımı seçmesinin asıl nedenlerinden biri de bu. Takım 2018 Overwatch Contenders Çin sezonunun şampiyonluğuna ulaşmıştı. Aynı zamanda kendi bölgesinde yapılan yarı finallerin hepsine katılma başarısı göstermişti. Bu başarıların yanı sıra T1w, Contenders Pacific Showdown turnuvasında da üçüncü olmuştu.

T1w.GZA, kadrosunda DPS oyuncusu Tan “Mijia” Xujie ve Support Tan “illusion” Li gibi ligde parlayan oyuncuları bulunduruyor. Çin takımı yeni ismiyle 9 Temmuz’da Lucky Future takımına karşı mücadele edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.