Overwatch

Overwatch League Replay sistemi aktif hale geldi

Overwatch, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile birlitek Overwatch League Replay sistemini aktif hale getirdiğini duyurdu. Overwatch League’te oynanan maçların, izleyenler tarafından tekrar izlenebilme şansı tanıyan sistem, içerisinde birçok faydalı özelliğe de sahip.

İzleyenler tarafından uzun süredir beklenen bu sistem sonunda kullanılabilir oldu. Overwatch League içerisinde yapılan maçları tekrar izleyebilme, farklı açılardan pozisyonları deneyimleme şansı tanıyan bu sistemi, takım koçlarının ve profesyonel oyuncuların da kullanacağı şüphesiz. Overwatch League Replay sistemi ile birlikte izleyiciler, ligte oynanmış geçmiş maçlardan herhangi birini seçip, ister first-person kamerasıyla oyuncunun gözünden, ister third-person ve ya bütün takımı görecek şekilde kamerayı ayarlayıp tekrar izleyebilecek. Bu sistemle birlikte tekrarları istediği gibi hızlandırıp yavaşlatabilecek olan kullanıcılar, kuş bakışı kamera açısını kullanarak bütün bir savaşı en yukarıdan, çok net bir şekilde izleyebilecek ve analiz edebilecek.

Benzer bir sistem Overwatch World Cup sırasında kullanılmıştı. Sunucular, oyuncular, takım koçları ve fanlar bu sistemi, pozisyonları çok daha kaliteli ve detaylıca anlatmak için fazlaca kullanmışlardı. Sistemi kullanmak isteyenler, Battle.net’den ayrıca indirmek zorundalar. Oyunun kendisinin içinde herhangi bir mod şeklinde bulunmuyor.

Overwatch oyuncularının, geçmiş kendi 5 maçını tekrar izleyebilme olanağı sağlayan bir tekrar sistemi ise şu anda PTR sunucularında aktif halde. İsteyen yine Battle.net üzerinden PTR sunucusunu indirerek bu sistemi de deneyebilir. Bu sistemin de çok kısa bir süre sonra aktif sunucalara gelmesi ve oyuncuların kendi maçları için kullanabilmesi bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.