Overwatch

Hafficool Fnatic’in Overwatch takımına transfer oldu

Overwatch Dünya Kupası’nda İzlanda ile hayal kırıklığı yaşayan Ninjas With Attitude oyuncusu Hafþór “Hafficool” Hákonarsonis, Fnatic ile deneme sürecine çıkacağını açıkladı. 

Eski Team Fortress 2 profesyonel oyuncusu olan Hafficool, Dot Esports’un haberine göre Fnatic’in Overwatch takımı ile Kasım sonuna doğru düzenlenecek olan DreamHack Winter ile Aralık ayının başlarında oynanacak olan MSI’ın düzenlediği Overwatch Master’s Gaming Arena 2016’da mücadele edecek.

Hafficool Fnatic ile bir süredir antreman yaptığını da sözlerine ekledi. Şu an için Hafficool dışında takımın kadrosunda Kasım ayının başlarından itibaren  Casey “buds” Mcllwaine, Matthew “coolmatt69” Iorio, Scott “Custa” Kennedy, Oliver “Vonethil” Lager ve Warsi Faraaz “Stoop” Waris bulunuyor. Bu sürecin sadece deneme amaçlığı olduğunu belirten Hafficool, takımın kararını MGA 2016’dan sonra vereceğini de belirtti.

Fnatic, DPS oyuncusu André “iddqd” Dahlström ile Ekim ayında yollarını ayırdıktan sonra pozisyon için başvuruları almaya başlamıştı. McCree oyunları ile bilinen Iddqd, Fnatic ile üç ay karşılaşmalara çıktıktan sonra uyum sorunları yaşadığı için organizasyondan ayrılmıştı.

Takım sorumlusu Sven ‘Lepertum’ Van Herck, Iddqd’nin takımdan ayrılması konusunda “Farklı geçmişleri olan altı oyuncuyu bir araya getirdiğinizde oyunculara birbirlerine alışmak için bir süre vermek gerekiyor. Herkes ilk başlarda uyumlu gözükse dahi daha iyi oynamak adına oyunculara sorumluluk ve baskı yüklendiğinde işleri tahmin etmek oldukça zorlaşıyor” sözlerini sarf etmişti.

Hafficool şu an için fazlaca McCree oynuyor. Takımın ihtiyacı olan her şeyi oynayacağını belirten Hafficool, genellikle Mei, Genji, Roadhog, McCree ve Tracer oynayacağını söyledi. Oyuncuya göre geniş bir kahraman havuzuna sahip olmak, kendisinin takımdaki rolü için büyük bir anlam ifade ediyor. Buds ve coolmatt69’un da geniş bir havuza sahip olması, Fnatic’e rakiplerinin kurduğu kompozisyonları “counter”lama şansı tanıyor.

DreamHack Winter turnuvası ise 25-26 Kasım tarihleri arasında İsviçre’nin Jönköping kentinde düzenlenecek. Overwatch MGA 2016 Championship ise 7-8 Aralık tarihlerinde İngiltere’nin Londra şehrinde oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.