Overwatch Overwatch Haberleri

MLG Vegas’ta CoD ve Overwatch turnuvaları düzenlenecek

MLG’nin dün yaptığı açıklamaya göre etkinlikle Overwatch ve Call of Duty turnuvaları düzenlenecek. Bu turnuvalar 16-18 Aralık tarihleri arasında Las Vegas’taki Bay Resort and Casino’da oynanacak.

Call of Duty MLG için yıllardır vazgeçilmez olsa da ilk defa bir Overwatch turnuvasını izleme şansını bulacağız. Bilindiği üzere Activision-Blizzard Ocak ayında Major League Gaming’i satın almıştı. Overwatch’ın bu turnuvada oynanmasının altındaki temel nedenin ise bu olduğu söyleniyor.

Etkinlik Call of Duty için 2017 Sezon’unun ilk bölgesel turnuvası olarak görülürken, Overwatch turnuvasına takımlar davet edilecek. 8 takımın davet edilmesi planlanan OW turnuvasının ödül havuzu 100.000 dolar olarak açıklandı. Turnuva ile ilgili önümüzdeki günlerde daha detaylı açıklama yapılacak olsa da MLG’nin Etkinlik Direktörü Adam Apicella grup aşamasının GSL formatında olacağını açıkladı.

Tıpkı Overwatch gibi Call of Duty turnuvası da 100.000 ödül havuzuna sahip olacak. Ayrıca turnuvada CWL Pro Puanları ve daha önce düzenlenen MLG CoD etkinliklerindeki gibi çoklu sahne uygulaması da olacak. CWL 2017’nin ilk turnuvası olan MLG Vegas’ta 12 Kuzey Amerika takımı olacak. Ayrıca 96 takım da çift aşamalı eleme formatında turnuvada mücadele edebilmek için birbirleriyle karşılaşacak.

Önümüzdeki haftalarda Dünya Şampiyonası düzenlenecek olan Overwatch’ın böyle büyük etkinliklerde yer alması oyunun gelişmesi açısından oldukça önemli. Buna rağmen turnuvaya davet edilecek olan takımların hangi kriterlere dayanarak seçileceği de büyük merak konusu. Ödül havuzunun büyüklüğü de diğer profesyonel organizasyonların dikkatini çekecek ve Overwatch takımı kurmaları için neden olacaktır.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir